To już koniec Citroena Picasso. Czy będzie następca?

Od wielu lat w gamie modelowej Citroena było miejsce na rodzinne modele ze znaczkiem Picasso. W końcu przyszedł moment na rezygnację z tego emblematu. Francuski producent zdradził przyszłość tych samochodów.
Citroen C4 Picasso i Grand Picasso FL Citroen C4 Picasso i Grand Picasso FL fot. Citroen

Citroen C4 Picasso

Nazwa Picasso zadebiutowała prawie dwie dekady temu. W 1999 roku na rynku pojawił się Citroen Xsara Picasso. Wygląd pojazdu wzbudzał kontrowersje, ale klienci bardzo szybko docenili przestronne wnętrze, świetną widoczność i rozwiązania podnoszące komfort. Potem pojawiły się kolejne modele w gamie, ale przez cały czas nazwa Picasso oznaczała auto rodzinne.

Citroen C4 Picasso Citroen C4 Picasso fot. Citroen

Spacetourer - nowa nazwa dla minivana

W końcu przyszedł czas na ujednolicenie gamy francuskiego producenta. Nazwa Picasso znika, ale modele pozostają. Model C4 Picasso otrzyma nazwę C4 Spacetourer, a powiększona wersja po zmianach to Grand C4 Spacetourer. Nazwa Spacetourer nie wzięła się znikąd - jest to duży, 9-osobowy bus w ofercie francuskiego producenta. Auto konkuruje z Volkswagenem Transporterem.

Citroen C4 Picasso i Grand Picasso FL Citroen C4 Picasso i Grand Picasso FL fot. Citroen

Nowości zobaczymy w Genewie

Citroen tłumaczy decyzję koniecznością ujednolicenia nazewnictwa w gamie modelowej. Premiera C4 Spacetourer odbędzie się w Genewie. Oprócz nowej nazwy cała rodzina C4 otrzyma 8-biegową skrzynię automatyczną, znaną do tej pory z modeli Peugeota.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.