Duży i wygodny samochód, idealny na długie wyprawy. Sprawdzamy ofertę Forda Mondeo

Ford Mondeo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w Europie. Model ten od blisko 30 lat króluje w swoim segmencie, oferując komfort, przestrzeń i świetne silniki. Sprawdzamy co oferuje najnowsze wcielenie tego samochodu.
Ford Ford Mondeo

Co wyróżnia Forda Mondeo?

Przede wszystkim renoma i jakość. To model, który od blisko 30 lat wyznacza trendy w swoim segmencie. Każda kolejna generacja wnosiła coś nowego, a model oferowany w latach 2000-2006 na nowo zdefiniował hasło "dobrych właściwości jezdnych" w tej klasie aut. Aktualne wcielenie Mondeo to suma doświadczeń i potrzeb klientów. Ten samochód idealnie wpisuje się w oczekiwania odbiorców, zapewniając najwyższy standard i ogrom możliwości.

Ford Ford Mondeo

Wyposażenie "szyte na miarę"

Ford Mondeo oferuje wiele wariantów wyposażenia. Już nawet bazowa wersja Trend posiada szereg elementów umilających podróżowanie. Poza tym do wyboru mamy wyższe specyfikacje - Titanium, ST-Line i Vignale. Na szczególną uwagę zasługują te dwie ostatnie. Pierwsza stawia na sportową, pełną charakteru stylistykę. Druga z kolei wprowadza do auta luksusowe dodatki. Żaden konkurent nie oferuje podobnej wersji - tutaj dostajemy najwięcej za naprawdę rozsądne pieniądze.

Ford Ford Mondeo

Idealny na długie podróże

Przestronne wnętrze mieści komfortowo komplet pasażerów, a do bagażnika zmieścimy nawet kilka sporych walizek. Ten samochód idealnie sprawdza się podczas długich podróży. Oferuje nie tylko fantastyczny komfort podróżowania, ale także doskonałe właściwości jezdne i wysoką stabilność. Dzięki temu pokonanie setek kilometrów w jeden dzień nie stanowi tutaj większego wyzwania - po długiej wyprawie zza kierownicy wysiądziemy wypoczęci i zrelaksowani.

Ford Ford Mondeo

W ofercie są świetne silniki diesla

W przypadku Mondeo Ford stawia na nowe jednostki EcoBlue, które charakteryzuje wysoka kultura pracy, niskie zużycie paliwa i mała emisja dwutlenku węgla. Są dostępne w kilku wariantach mocy. Napęd przekazywany jest na przednie lub wszystkie cztery koła za pośrednictwem manualnej lub nowej 8-biegowej automatycznej przekładni. Ta ostatnia wpływa pozytywnie na ekonomię, jednocześnie zmniejszając hałas przy wyższych prędkościach.

Ford Ford Mondeo

W gamie jest też ekologiczna hybryda

Jeśli cenicie sobie rozwiązania proekologiczne, to wersja Hybrid z pewnością trafi w wasze gusta. Ford Mondeo w takim wydaniu jest bardzo oszczędny oraz przyjazny środowisku, a poza liftbackiem występuje także w praktycznej odmianie kombi. Skrzynia CVT doskonale radzi sobie z przeniesieniem mocy na koła, a tryb EV pozwala na jazdę w trybie wyłącznie elektrycznym. Tym samym możemy cieszyć się ciszą i znikomym zapotrzebowaniem na paliwo - zwłaszcza jeżdżąc głównie po mieście, gdzie napęd hybrydowy pokazuje najwięcej zalet.

Ford Ford Mondeo

Mondeo ma świetną ofertę

Model ten aktualnie dostępny jest z bardzo atrakcyjnym rabatem do 30 000 zł i promocyjnym ubezpieczeniem 2,7 proc. Co więcej, auta mogą być wyposażone w szereg doskonale wycenionych pakietów, takich "Pakiet Winter", który dodaje m.in. podgrzewane fotele, czy Pakiet Business i Pakiet X. Ford nie zapomniał również o klientach indywidualnych - wybierając 150-konne Mondeo w finansowaniu Ford Opcje zapłacimy za nie tylko 1 099 złotych brutto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.