SUV czy pojemny hatchback? Porównujemy SKODĘ KAMIQ I SCALĘ

Są ze sobą spokrewnione mechaniczne i mają niemal identyczne deski rozdzielcze. SKODA KAMIQ i SCALA różnią się jednak w wielu innych aspektach. Który z tych samochodów jest ciekawszą propozycją?
Skoda Scala Skoda Scala Skoda

Konstrukcyjni bracia

Choć wizualnie są niczym ogień i woda, to pod nadwoziami skrywają te same rozwiązania. SKODA KAMIQ I SCALA korzystają z platformy MQB A0 i mają identyczne jednostki napędowe. Ta sprawdzona konstrukcja zapewnia nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także oferuje dobre właściwości jezdne. Najmniejszy SUV Skody ma przewagę w postaci nieco większego prześwitu, dzięki czemu lepiej poradzi sobie poza utwardzonymi szlakami.

Pod maską znajdziemy natomiast sprawdzone konstrukcje z rodziny TSI. Ofertę otwiera silnik 1.0 TSI, który generuje 95 KM. Na drugim końcu oferty znajdziemy natomiast wersję 1.5 TSI, zapewniającą aż 150 KM. W przypadku tych samochodów przekłada się to na świetne osiągi przy zachowaniu niskiego zapotrzebowania na paliwo. Moc przenoszona jest tutaj zawsze na przednie koła, a w zależności od silnika dostaniemy 5- lub 6-biegową manualną przekładnię. Na liście opcji widnieje 7-biegowa automatyczna skrzynia DSG z dwoma sprzęgłami. Zapewnia to szybkie zmiany przełożeń oraz pozytywnie wpływa na obniżenie zużycia paliwa.

Skoda Kamiq Skoda Kamiq fot. materiały partnera

Kompaktowe i pakowne

Rozsądne wymiary połączone są tutaj z zaskakującą przestronnością. W kategorii ilości miejsca na tylnej kanapie obydwa samochody idą niemalże łeb w łeb. Tym aspektem przebijają większość swoich konkurentów, którzy przy porównywalnej długości aut zapewniają mniej przestrzeni. Duża ilość miejsca na nogi nie oznacza, że bagażniki są tutaj małe. Nic z tych rzeczy - nie tylko zadbano o dużą pojemność, ale także nie zapomniano o schowkach i ustawnym kształcie. SCALA może pochwalić się przestrzenią ładunkową o pojemności wynoszącej 427 litrów. KAMIQ nieco jej ustępuje - oferuje równe 400 litrów. Najmniejszy SUV SKODY wygrywa za to możliwością zapakowania auta pod dach.

Skoda Kamiq Scoutline Skoda Kamiq Scoutline fot. Skoda

Świetnie wyposażone

Jednym z największych atutów tych samochodów jest wyposażenie. Tutaj SKODA KAMIQ i SCALA oferują w zasadzie te same udogodnienia. Na liście wyposażenia standardowego i opcjonalnego znajdziemy między innymi takie pozycje jak adaptacyjny tempomat, zaawansowane multimedia z łącznością z internetem, światła LED z przodu i z tyłu czy komplet systemów bezpieczeństwa. Nie zabrakło także cyfrowych zegarów, skórzanej tapicerki czy przeszklonego dachu, doskonale doświetlającego wnętrze.

Już standardowe wyposażenie jest wystarczające. Takie elementy jak klimatyzacja, bazowe oświetlenie LED czy system Front Assist znajdziemy nawet w najtańszych wariantach obydwu modeli. To duża przewaga względem konkurencji, gdzie często za podobne udogodnienia trzeba dopłacać.

Skoda Kamiq Scoutline Skoda Kamiq Scoutline fot. Skoda

Teraz są także tańsze

SKODA KAMIQ I SCALA dostępne są od ręki i przy obu modelach możemy liczyć na atrakcyjną cenę oraz inne bonusy. Samochody te dostępne są także w preferencyjnym finansowaniu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.