Motor Show Poznań 2013 | Samochód Roku na targach w Poznaniu

Nowy Volkswagen Golf, którego klienci zamówili w ponad 150 tys. egzemplarzy, został okrzyknięty "numerem jeden" wg europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych. Wyróżnione auto będzie prezentowane na poznańskich targach Motor Show 2013

Prestiżowa, międzynarodowa nagroda "Car of the Year" jest uznawana za jedno z najważniejszych wyróżnień w branży motoryzacyjnej.

To wspaniały wynik, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ta najważniejsza europejska nagroda stanowi doskonałe uzupełnienie listy zdobytych wyróżnień. Ponad 29 milionów klientów sprawiło, że Golf stał się kultowym autem. Nowy Golf na pewno będzie kontynuował tę obfitującą w sukcesy tradycję - mówi prof. dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG.

Plebiscyt "Car of the Year" jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych plebiscytów w Europie. Corocznie, od 1964 roku, wyróżniane są najlepsze nowości motoryzacyjne. Jury, składające się z 58 europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, wybrało w eliminacjach osiem finałowych samochodów, które w ubiegłych miesiącach były dokładnie porównywane, testowane i oceniane między innymi pod kątem ekonomiczności, komfortu, bezpieczeństwa, prowadzenia, funkcjonalności, designu i innowacyjności. W 50-tym plebiscycie "Car of the Year" nowy Golf, zdobywając 414 punktów, wyraźnie zdeklasował siedmiu rywali: auto, które znalazło się na drugim miejscu, zdobyło 212 punktów. Wcześniej tę prestiżową nagrodę otrzymały już dwa modele Volkswagena: Golf w roku 1992 i Polo w 2010 roku.

Jeśli nie mieliście dotąd okazji obejrzeć z bliska nowego Golfa, niebawem nadarzy się ku temu doskonała okazja. Świeżo upieczony "Samochód Roku", będzie ozdobą kwietniowego Motor Show.

Kiedy, gdzie i za ile?

Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który jest dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Na teren targów można wejść już od godziny 10tej. Bilety na targi Motor Show są dostępne w cenie 17 zł / szt. już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego Ticketpro.pl (do 25 marca 2013 roku) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można nabyć również w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie trwania targów.

Patron medialny:

moto.pl logomoto.pl logo moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.