Skuter śnieżny | jak nim jeździć

Jazda skuterem śnieżnym daje sporo przyjemności, ale trzeba się do niej solidnie przygotować. Konieczna jest też opieka osoby doświadczonej

Jeśli pierwszy raz wsiadamy na skuter śnieżny szkolenie jest konieczne. Zresztą przed każdą wyprawą organizatorzy przeprowadzają instruktaż. Szkolenie obejmuje zasady poruszania się na skuterze, dobór ubioru - stroju ochronnego przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Profesjonalny ubiór z kaskiem włącznie to podstawa. Bez niego wycieczka nie będzie ani przyjemna i bezpieczna. Strój zapewnia firma wynajmująca skutery. Jeśli nie masz doświadczenia i nie jesteś zrzeszony w snowmobilowym klubie w Polsce ciężko będzie ci wynająć skuter bez opieki instruktora. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie wybierać się góry jednym skuterem. Jeśli ulegniemy wypadkowi lub utkniemy w mroźny dzień, bez pomocy możemy nie dotrwać do rana. Dlatego niezbędni są instruktorzy, którzy znają szlaki, mają doświadczenie i w razie potrzeby wezwą pomoc. Prowadzenie skutera śnieżnego przypomina nieco quad. Szczególnie w przypadku mocniejszych wersji nietrudno się wywrócić. Bardzo ważne jest również przestrzeganie kodeksu.

Oto zasady poruszania się po górach przygotowane przez Snowdoo Academy Zakopane - nie jeździmy po parkach, rezerwatach i terenach Lasów Państwowych. - zawsze zwalniamy jeśli mijamy pieszych - nie dewastujemy pól i terenów prywatnych. - używamy cichych układów wydechowych. - nie śmiecimy - powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc. - używamy pasów do wyciągarek, by nie niszczyć kory drzew - zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi - poruszamy się wyludnionymi szlakami - jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo. - zawsze jeździmy w kasku.

Szczepan Mroczek

Wszystko o Bentleyu Mulsanne - ZOBACZ TUTAJ

Bentley (prawie) w locie

Mapa kamer drogowych - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.