Porsche i Siata McQueena pod młotek

W sierpniu na aukcję trafią dwa samochody Steve'a McQueena - Porsche 911S i Siata 208/S Spider

W garażu McQueena parkowały m.in.: Porsche 356 Speedster, Jaguar XK-SS oraz Ferrari 250 GT Lusso Berlinetta.

Steve McQueen - legendarny odtwórca głównej roli w filmie "Bullit" - znany był także jako pasjonat motoryzacji i kierowca wyścigowy. W sierpniu na aukcję trafią dwa samochody z jego licznej kolekcji.

Pierwsze z nich to Porsche 911S z 1970 roku z przebiegiem 112,4 tys. mil. Wóz pojawił się kilkakrotnie obok McQueena w filmie "Le Mans". Do dzisiaj miał tylko czterech właścicieli i może się pochwalić pełną dokumentacją. Jak wygląda? Zajrzyjcie do galerii zdjęć .

Co ciekawe, aktor miał już identyczne, rok starsze Porsche. Ten egzemplarz kupił w Europie, podczas zdjęć do "Le Mans" i zabrał później do Los Angeles.

Przed wojną włoska Siata specjalizowała się w tuningu modeli Fiata. Później zajęła się produkcją małych, sportowych aut własnej konstrukcji. Zbankrutowała w latach 70.

Bardziej atrakcyjny kąsek to Siata 208/S z 1956 roku, jeden z 35 wyprodukowanych egzemplarzy wersji Spider. Pod jego maską drzemie fiatowska V-ósemka o pojemności 2 litrów i mocy 115 koni. Auto niedawno przeszło kompletną renowację i wciąż gości na konkursach elegancji.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Turbo S tylko dla Chin

Porsche 911 Carrera 4 GTS

Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.