Lotus wchodzi do Polski

Już we wrześniu będzie można oficjalnie kupić nowego Lotusa w Polsce. Pierwszy salon znanej angielskiej marki zostanie otwarty w Warszawie

Założona przez Colina Chapmana w 1952 roku firma Lotus Cars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych samochodów świata. Główna dewiza Chapmana, iż osiągi zależą nie tylko od mocy, a przede wszystkim masy samochodu, pozostaje aktualna po dzień dzisiejszy.

W Europie środkowo-wschodniej Lotus ma swoje przedstawicielstwa w Estonii, Rumunii, na Węgrzech i oczywiście w Rosji. Już we wrześniu do tego grona dołączy Polska. Pierwszy i jak na razie jedyny salon marki Lotus nad Wisłą powstanie w Warszawie przy ul. Puławskiej.

Od samego początku w ofercie przedstawicielstwa dostępne będą modele Elise, Elise CR (Club Racer), Evora i Evora S. Podstawowy model Elise napędzany jest silnikiem o pojemności 1,6 l i dysponuje mocą 136 KM. Zwolennicy lekkich, spartańskich aut powinni zainteresować się wersją Club Racer, która jest o 24 kg lżejsza.

W przeciwieństwie do ubogo wyposażonego Elise, Evora to komfortowe coupe. Dysponuje ona centralnie umieszczonym silnikiem V6 3,5 l o mocy 280 KM. Jeśli to za mało, można sięgnąć po wersję S z doładowanym silnikiem o tej samej pojemności, ale osiągającym 350 KM.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z innej bajki | Lotus

Team Lotus przejmuje Caterhama

Lotus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.