Toyota Hilux - nowy wygląd

Mimo sześciu lat od debiutu obecnej generacji Hilux nadal jest liderem w swoim segmencie. Drugi lifting niesie za sobą drobne zmiany wyglądu, ale też wzmocnione zawieszenie i mocniejsze silniki

Toyota Hilux z nowym obliczem zadebiutuje na europejskich rynkach w końcu 2011 roku. Celem, jaki Toyota stawia przed tym modelem, jest utrzymanie dominacji na rynku pickupów w Europie. Od trzech lat z rzędu Hilux jest liderem europejskiego segmentu terenowych aut dostawczych. W 2010 roku znalazł 21 866 nabywców, co daje niemal 25% udział w swoim segmencie.

Hilux z mocnym sercem | Za kierownicą + Wideo

Z zewnątrz zmiany obejmą maskę przednią z wlotem, grill, przednie reflektory, tylne lampy, przedni i tylny zderzak, lusterka boczne ze zintegrowanymi kierunkowskazami oraz felgi stalowe i aluminiowe (15 - 17 cali).

Wśród elementów, które zostały zmienione wewnątrz samochodu znajdują się zegary wraz z obudową, kierownica, konsola centralna z nowym system nawigacji Toyota Touch , oraz tapicerki foteli. Materiał użyty do projektu deski rozdzielczej został wykonany z nowego rodzaju tworzywa.

Moc silnika 2.5 D-4D z napędem na jedną oś zostanie zwiększona o 24 KM, do 144 KM i 343 Nm momentu obrotowego osiąganych przy 2000 obr./min. Pomimo tego wzrostu mocy zużycie paliwa w cyklu mieszanym zostanie obniżone o 1 l, do średnio 7,3 l/100 km, a emisja C02 spadnie o 28 g/km, do średnio 191 g/km. Zarówno silniki 2.5 D-4D jak i 3.0 D-4D będą spełniały normę spalin Euro V.

Dodatkowo Hilux 2.5 D-4D z napędem na jedną oś otrzyma bardziej wytrzymałe zawieszenie, stosowane dotąd w wersjach 4x4. Dzięki temu uciąg wersji z napędem na jedną oś wzrośnie do 2.5 tony.

Odnowiona Toyota Hilux będzie oferowana od początku 2012 roku w 36 europejskich krajach oraz ponad 135 krajach na całym świecie.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Colorado Concept

Toyota Corolla (2001 - 2007)

Toyota Hilux - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.