Pojedynek używanych | Volvo vs Mercedes

Szukasz dużego i solidnego auta za niewielkie pieniądze? Choć na znalezienie egzemplarza w idealnym stanie szanse są raczej nieduże, to i tak w Volvo 240 i Mercedesie E (W124) prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej awarii jest mniejsze, niż w innych autach tej klasy. Który z nich lepiej polecić?

Jedno jest pewne. Jeśli chcemy, aby nasze auto służyło nam przez długie lata warto poszukać jednego z tych aut w dobrym stanie. Trwałe silniki nie boją się długich przebiegów, a wyniki w postaci miliona kilometrów nie należą do rzadkości. Niestety na dzisiejsze czasy moce tych silników pozostawiają wiele do życzenia.

Mercedes E (W124)

"Baleron" to bodajże najlepiej dopracowany spośród Mercedesów. To dzięki temu modelowi Mercedes wyrobił sobie opinię producenta niezawodnych aut. Problemem jest zalew rynku wyeksploatowanymi egzemplarzami służącymi przez lata jako taksówki. Znalezienie kombiaka z silnikiem diesla w idealnym stanie jest więc w zasadzie niemożliwe, ale także silniki benzynowe należą do trwałych.

Volvo 240

Legendarną trwałością zasłynął już Amazon, ale szukając dziś w miarę nowoczesnego auta o doskonałej reputacji możemy spróbować poszukać dobrze zachowanej 240-ki. Egzemplarze zwłaszcza z końca produkcji wciąż opierają się większej korozji, a silniki bez problemów osiągają pół miliona kilometrów.

Podsumowanie

Zakup któregokolwiek z tych aut w dobrym stanie do dobra inwestycja. Wtedy takie auto może służyć nam jeszcze długie lata. Nie należy oczywiście oczekiwać, że nic się w nich nie zepsuje, dwie dekady eksploatacji i setki tysięcy kilometrów robią swoje.

Pamiętajmy, że aby auto służyło nam przez długie lata musimy o nie dbać. Zadbane egzemplarze dłużej też trzymają wartość i znacząco ułatwiają odsprzedaż.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Zapraszamy do oddania głosu na lepszy Twoim zdaniem wybór w sondażu poniżej.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Używane: Toyota Avensis I (1997-2003)

Używane: Volkswagen Passat B4 (1993-1996)

Mercedes E (W124) - ogłoszenia

Szukając trwałego auta używanego lepiej wybrać:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.