Gran Turismo Polonia | Szykuje się rekord

Do rozpoczynającej się w najbliższą niedziele imprezy zgłosiło się ponad 100 supersamochodów. Od Porsche przez Ferrari, Lamborghini po egzotyczne Corvetty, KTM X-Bow i rzadko oglądane w Polsce Fordy GT. Gdyby zliczyć wartość wszystkich, sumka przekroczy 70 mln zł

Łączna moc samochodów biorących udział w imprezie to ponad 52 tysiące koni mechanicznych. Start już w niedzielę o 15:00 na ulicy Baraniaka. Zamknięta ulica posłuży za parking. Tam wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać auta. Na razie zaparkowane i wypucowane. Jazdy na torze Poznań zaczynają się w poniedziałek.

Ponownie wracamy do Poznania, tym razem w nieco szerszym gronie. Ubiegłoroczna edycja była bardzo udana. Zawdzięczamy to w szczególności mieszkańcom i władzom Poznania. Jak będzie tego lata? Na pewno oczekiwania są większe, a my zrobimy wszystko, żeby nie zawieść tych, którzy przybędą w okolice Malty aby spędzić niedzielę razem z nami - zapowiada Peter Ternström, pomysłodawca i organizator GTP.

W swojej pierwotnej formule Gran Turismo Polonia miało odbywać się wyłącznie na torze Poznań i być 3-dniową imprezą zamkniętą. Z czasem wydarzenie otworzyło się jednak na szerszą publiczność. W ten sposób, od 2008 roku, Gran Turismo Polonia ma charakter częściowo otwarty. Całość rozpoczyna widowiskowe moto-show rozgrywane na zamkniętych ulicach Poznania. Następnie samochody na 3 dni przenoszą się na Tor Poznań.

Moto.pl jest oficjalnym patronem medialnym imprezy. Na czas jej trwania przenosimy redakcję do poznania. Codziennej szukaj u nas najświeższych relacji z Toru "Poznań", obszernych galerii i filmów wideo.

Patron medialny:

jules

ZOBACZ TAKŻE:

Verva Street Racing 2011 - Galeria

MINI WRC | Legenda wraca do rajdów

Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.