3 lipca GT Polonia i RS Academy przejmują Poznań | Konkurs

Ponad 100 supersamochodów w jednym miejscu. Do tego konkursy, pokazy i po raz pierwszy RS Academy, czyli szkoła sportowej jazdy prosto z Wielkiej Brytanii. Gran Turismo Polonia startuje po raz siódmy już na początku lipca. Na czas imprezy przenosimy redakcję do Poznania, a dla naszych czytelników mamy niespodziankę - przejażdżkę na prawym fotelu Lotusa Evora. Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania

Impreza rozpocznie się w niedzielę 3 lipca przejazdem wszystkich samochodów przez Poznań. Mały piknik zaplanowano na ul. Arcybiskupa Baraniaka wzdłuż jeziora Malty.

Poniedziałek, wtorek i środa to z kolei wyczerpujące zajęcia na Torze Poznań pod okiem instruktorów jazdy. Bo właśnie to jest głównym celem GT Polonia - nauka szybkiej jazdy swoim supersamochodem. Zresztą na pierwsze edycje (od 2005 roku) GTP widzowie nie mieli wstępu. Dopiero w 2008 roku organizatorzy widząc rosnącą popularność imprezy zdecydowali się na zaprezentowanie samochodów szerszej publiczności. Tak zrodziła się otwarta część wydarzenia, z popisowymi przejazdami na ulicach Poznania. Posunięcie to spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród pasjonatów motoryzacji, którzy co roku tłumnie przybywają podziwiać wyjątkowe samochody.

W tym roku na liście zgłoszeń znalazły się między innymi Ultima GTR, Lamborghini Gallardo Superleggera, Ferrari 430 Scuderia i wiele innych.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Gran Turismo Polonia będzie obecność elitarnej RS Academy. Kierowcy brytyjskiego klubu umożliwiają prowadzenie swoich superaut osobom, których marzeniem jest przejazd po torze maszyną o ogromnej mocy. Dostęp do samochodów poprzedza krótkie szkolenie. Wśród maszyn RS Academy znajdują się między innymi niesamowite Ascari KZ1R GT3, Bac Mono - cud techniki przypominający bolid F1, który przyspiesza do 100 w mniej niż 3 sekundy oraz 570 konne Ferrari 458 GT3.

Chcesz wygrać przejażdżkę na prawym fotelu Lotusa Evory? Zajrzyj na stronę formularza konkursowego i odpowiedz na dwa proste pytania !

Patron medialny

ZOBACZ TAKŻE:

Stig na Torze Poznań!

Gran Turismo Polonia 2010 - WIDEO

Volkswagen Phaeton - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.