Wreszcie polskie menu w VW

Volkswagen Golf Cabrio który już w czerwcu pojawi się w polskich salonach przynosi długo oczekiwaną nowość: nawigację i menu komputera pokładowego w języku polskim

Dawno, dawno temu - o ile się nie mylę jakieś osiem lat temu - pojawiła się nawigacja satelitarna z mapami wybranych polskich miast. Od tego czasu postęp nastąpił bardzo szybko, a na rynku pojawiło się mnóstwo map różnych producentów. Oczywiście także urządzenia fabryczne montowane w samochodach zostały wyposażone w mniej lub bardziej udane systemy nawigacji satelitarnej. Wśród nich nie zabrakło Volkswagena, który nawiasem mówiąc naszym zdaniem swoją nawigację ma całkiem dobrą. Do tej pory brakowało niestety ostatniego elementu układanki, jakim jest... polska wersja językowa.

Teraz to się zmieni. Pierwszym modelem koncernu z Wolfsburga wyposażonym w polskie menu i "panią" informującą nas o kierunku jazdy na najbliższym skrzyżowaniu jest nowy Golf Cabriolet.

Na prezentacji nowego Golfa bez dachu (wkrótce relacja z pierwszej jazdy) mieliśmy okazję "przeklikać" się na szybko przez opcje komputera pokładowego i posłuchać komend wydawanych w ojczystym języku. Pierwsze wnioski są takie, że przydałoby się jeszcze trochę popracować m.in. nad płynnością wypowiedzi, czy ostatnimi słowami (wycieczka to nadal " trip "), ale bierzemy pod uwagę, że wdrożenie do produkcji nastąpi dopiero 30 maja, a do tego czasu poprawki zostaną naniesione.

Marcin Lewandowski

Zadzwoń a Volkswagen sam przyjedzie

VW Amarok wywraca kominy | Wideo

Samochody: VW Golf Cabriolet - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.