Nowy Nissan Tiida

Podczas salonu motoryzacyjnego w Szanghaju Nissan zaprezentuje nową generację kompaktowej Tiidy

Sprzedawana na 165 rynkach świata Tiida to najpopularniejszy obecnie model w gamie Nissana. Nową generację zaprojektowano z myślą o młodych rodzinach, doceniających relację jakości produktu do jego ceny.

Tyle z komunikatu prasowego. Japończycy zacierają ręce na myśl o potencjale chińskiego rynku, ale mają nadzieję, że Tiida zdobędzie popularność również w innych krajach. Pomóc ma w tym aż 270-centymetrowy rozstaw osi (plus 10 cm względem poprzedniczki) oraz oszczędne silniki, w tym topowa turbobenzyna o pojemności 1,6 litra, dostępna z przekładnią ręczną lub automatyczna (bezstopniowa skrzynia CVT). Pod maską podstawowej wersji będzie pracować wolnossący benzyniak o tej samej pojemności i mocy 115 koni.

Tak jak i w poprzedniczce, w nowej Tiidzie duży nacisk położono na ergonomię. Duże lusterka mają ułatwiać manewrowanie, a ograniczona liczba guzików na konsoli środkowej nie nastręczy problemów z obsługą.

Produkcja nowej Tiidy rusza w chińskich zakładach Nissana w Kantonie pod koniec maja br. Do 2014 roku model trafi do sprzedaży w 130 krajach świata.

Jak Wam się podoba druga generacja Nissan Tiidy? Zapraszamy do galerii zdjęć .

Marcin Sobolewski

Nissan Tiida - TEST

Nowy Nissan Tiida sedan

Nissan Tiida - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.