Oto nowy Volkswagen Beetle

Po ponad dekadzie od premiery, współczesny Garbus doczekał się wreszcie godnego następcy

Z zewnątrz nowy Beetle różni się od poprzednika spłaszczonym dachem, mocniej nadmuchanymi nadkolami, przesuniętą ku tyłowi przednią szybą oraz bardziej kanciastym tyłem. Nadwozie, zaprojektowane pod okiem Waltera da Silvy i Klausa Bischoffa, nie jest już tak delikatne i obłe jak w modelu z 1998 roku. Nowy Beetle dojrzał, a jego sylwetce odnaleźć można nawiązania do dynamicznego, studyjnego Ragstera zaprezentowanego pięć lat temu w Detroit.

Auto mierzy 428 cm długości, 180 cm szerokości i 148 cm wysokości. Jest zatem odpowiednio o 15 cm dłuższe, 8,5 cm szersze i o 12 mm niższe od poprzednika. Do 2537 mm wzrósł rozstaw osi. Większy jest również bagażnik, który zamiast 209 ma teraz pojemność 310 litrów.

Nowy Beetle dostępny będzie w trzech wariantach wyposażenia: podstawowym Basic, bardziej wyszukanym Design i topowym Sport. Na liście bogatszych opcji znajdują się m.in. panoramiczny, szklany dach, biksenonowe reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej i 400-watowy system nagłośnienia firmy Fender.

Volkswagen przygotował dla europejskich klientów pięć silników do wyboru, trzy benzynowce - 1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 160 KM i 2.0 TSI 200 KM oraz dwa turbodiesle o pojemności 1,6 (105 KM) i 2 litrów (140 KM). Na rynku amerykańskim nowy Beetle będzie dostępny ze 170-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 l.

Beetle ma być teraz bardziej sportowy niż dotychczas. Oprócz elektronicznej szpery (XDS), dostępnej z najmocniejszymi benzyniakami, klienci będą mogli przebierać w szerokiej gamie sportowych pakietów nadwozia i wielu wzorów dużych aluminiowych obręczy kół.

Beetle będzie produkowany w meksykańskiej fabryce w Puebla, na tej samej linii produkcyjnej co nowa Jetta (z którą to zresztą dzieli platformę),  a do europejskich salonów Volkswagena trafi zapewne na początku przyszłego roku.

Zapraszamy do galerii nowego Volkswagena Beetle .

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Jetta z pancerzem

Volkswagen za mało zarabia na produkcji aut

Volkswagen New Beetle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.