Nie będzie więcej Lancerów Evo

Mitsubishi Lancer nie będzie w przyszłości dostępny w wersji Evolution. Obecnie produkowany model Evo X ma być ostatnim tak mocnym kompaktem japońskiej firmy. Mitsubishi chce skupić się na modelach ekologicznych

Jeśli ktoś myślał o zakupie nowego Lancera Evo, powinien się pospieszyć. Jak dowiedział się Autocar obecna, dziesiąta generacja cywilnego "rajdowca" nie będzie już mieć następcy. Dlaczego? Gayu Eusegi, dyrektor globalnego produktu w Mitsubishi powiedział, że firma chce skoncentrować się na samochodach przyjaznych środowisku naturalnemu. Do 2015 roku zamierza wypuścić na rynek osiem modeli o napędach hybrydowim lub elektrycznym.

Lancer Evo X nadal znajduje nabywców, ale zakończenie jego produkcji będzie związane ze zmianą polityki firmy, która chce kojarzyć się teraz bardziej z ekologią, niż ze zużywającymi ogromne ilości paliwa samochodami inspirowanymi rajdami. Zwłaszcza, że ostatni triumf w WRC Lancer odniósł w 1999 roku, a dziś firma nie angażuje się już bezpośrednio w rywalizację rajdową.

Co będziemy mieli zamiast tego? Na razie nic, ale jak powiedział Eusegi jeśli w przyszłości powstaną rajdy samochodów elektrycznych to niewykluczone, że Mitsubishi powróci na ten rynek.

AKTUALIZACJA:

W związku z publikacją informacji na temat zaniechania dalszych prac nad modelami Lancer Evo firma Mitsubishi wydała oficjalne oświadczenie:

Produkcja obecnego modelu Mitsubishi Lancer Evolution trwa  i będzie kontynuowana zgodnie z planem. Odnośnie kolejnej generacji tego modelu: jego konstrukcja i szczegóły techniczne będą odpowiedzią na potrzeby rynku, pozostając w zgodzie z obowiązującymi normami - MMC

Marcin Lewandowski źródło: Autocar.co.uk źródło: Mitsubishi

Mitsubishi: produkcja Evo będzie kontynuowana

Salon Genewa 2011 | Globalny maluch Mitsubishi

Porównanie pikc-upów | Test wideo (Amarok, L200, Navara, Hilux, D-Max)

Więcej o:
Copyright © Agora SA