Heidfeld za Kubicę w Bahrajnie

Niemiec Nick Heidfeld zastąpi Roberta Kubicę w pierwszym wyścigu sezonu 2011 F1 w Bahrajnie - poinformował zespół Lotus Renault GP

Zespól Polaka potwierdził przypuszczenia kibiców i ekspertów - Nick Heidfeld, były partner Roberta Kubicy z BMW, zasiądzie za kierownicą R31 w Bahrajnie. Drugim kierowcą zespołu jest Rosjanin Witalij Pietrow.

Niemiec zapewnił sobie pozycję kierowcy wyścigowego bardzo dobrym występem podczas przedsezonowych testów w Jerez - trzeciego dnia prób uzyskał najlepszy czas, za co zebrał mnóstwo pochwał od szefostwa teamu.

Grand Prix Bahrajnu odbędzie się 13 marca.

- Chciałbym wrócić do F1 w innych okolicznościach, ale i tak jestem dumny z szansy. Wszystko stało się tak szybko. Byłem pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyłem w Enstone oraz determinacji tamtejszej ekipy. Ostatni test był dla mnie frajdą i już zaznajomiłem się z chłopakami na torze. Dobrze czuję auto, a jest ono dość nowatorskie. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać początku sezonu - cytuje Niemca portal f1.pl.

- Zespół ma za sobą kilka trudnych tygodni i musieliśmy szybko reagować. Daliśmy Nickowi szansę w Jerez i zrobił na nas wrażenie. Jest szybki, doświadczony i ma dużą wiedzę techniczną w kwestiach uwag odnośnie zrozumienia auta - tłumaczy decyzję zespołu Eric Boullier.

ZOBACZ TAKŻE:

Top Gear życzy zdrowia Kubicy

Nowe, amerykańskie Fiaty i Lancie

Infiniti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.