Saab 9-5 SportKombi | Pierwsze zdjęcie

Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie Saab zaprezentuje model 9-5 w wersji kombi. Producent liczy, że nowy wariant auta znacząco poprawi wyniki sprzedaż

Saab postanowił skutecznie narobić nam smaku i udostępnił tylko jedno zdjęcie auta. W komunikacie prasowym nie znajdziemy też szczegółowych informacji na temat nowego kombi. Może dlatego, że z technicznego punktu wariant kombi niewiele różni się od dobrze już znanej limuzyny.

Poza dodatkową przestrzenią bagażową, oczywiście. Ta standardowo wynosi 527 l, a po złożeniu dzielonej kanapy wzrasta do 1670 l. Powiedzmy sobie od razu - nie jest to rekord w segmencie 9-5-ki. Więcej miejsca oferuje i BMW serii 5 Touring (560 l/1670 l) i E-klasa kombi (695 l/ 1950 l). Część winy można jednak zrzucić na przykuwającą wzrok, opływową sylwetkę SportKombi. Coś za coś. Przedstawiciele Saaba zapewniają jednak, że dzięki całkowicie płaskiej podłodze, prostym ścianom bagażnika i dodatkowym schowkom pod podłogą, kombi będzie doskonałym kompanem na dalsze wyprawy.

Producent nie podał na razie oficjalnej listy dostępnych silników. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć, że SportKombi odziedziczy gamę jednostek po wersji czterodrzwiowej. Dostępna będzie także odmiana kombi z napędem na cztery koła, a na liście dodatkowego wyposażenia znajdą się takie rarytasy, jak: biksenonowe, adaptacyjne reflektory, inteligentny tempomat, aktywne zawieszenie DriveSense, trzystrefowa klimatyzacja, system dźwięku przestrzennego Harman-Kardon, czy wyświetlacz projekcyjny kierowcy (Pilot Head-up Display).

Do salonów 9-5 SportKombi trafić ma jesienią. Ceny nie są jeszcze znane.

Salon Genewa 2011 - premiery samochodów

Saab 9-5 2.8 V6 Turbo XWD | Test wideo

Saab 9-5 do poprawki

Saab 9-5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.