Opel Astra ecoFLEX Start/Stop

Nowy Opel Astra z silnikiem 1.3 CDTI w wersji ecoFlex jest już dostępny z systemem Start/Stop

W 5-drzwiowej Astrze z nadwoziem typu hatchback i technologią Start/Stop udało się dodatkowo obniżyć emisję CO2 z dotychczasowych 109 do 104 g/km, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym z 4,1l do 3,9 l/100 km. Dzięki wykorzystaniu tej technologii oraz całej gamy innych usprawnień mechanicznych i aerodynamicznych klienci w wielu krajach europejskich mogą liczyć na ulgi podatkowe.

Ceny Astry z silnikiem 1.3 w wersji ecoFlex i systemem Start/Stop w Niemczech rozpoczynają się już od 19 780 EUR.

Astra ecoFlex jest napędzana ekonomicznym, wielozaworowym silnikiem diesel 1.3 CDTI turbo o mocy 70 kW/95 KM. Jednostka ta przy prędkości obrotowej od 1750 do 3250 obr/min odznacza się wygodnym momentem obrotowym rzędu 190 Nm. Silnik jest wyposażony w wielopunktowy układ wtryskowy ze wspólną wysokociśnieniową magistralą paliwową (common rail) o ciśnieniu wtrysku 1600 barów i jest doładowany za pomocą turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek. Dodatkowo na układzie wydechowym jest standardowo montowany filtr cząstek stałych (DPF).

Silnik 1.3 CDTI ecoFlex został w Astrze zastosowany z 5-stopniową mechaniczną skrzynią biegów, która została zoptymalizowana pod kątem obniżenia zużycia paliwa.

Astra 1.3 CDTI ecoFlex we wszystkich wersjach nadwozia odznacza się znacznie lepszymi właściwościami aerodynamicznymi dzięki aktywnej przysłonie zamontowanej na przedniej kratce wlotu powietrza: przy niskich prędkościach zasuwa pozostaje otwarta, zapewniając odpowiedni nawiew powietrza na chłodnicę silnika, zaś przy wyższych prędkościach samochodu zostaje ona automatycznie zamknięta, co umożliwia uspokojenie przepływu powietrza w przedniej części pojazdu. Dopełnieniem tego systemu są elementy przedniej części podwozia wyprofilowane w sposób zapewniający wysoką aerodynamikę. W celu obniżenia zużycia paliwa na desce rozdzielczej zmontowano wskaźnik informujący o potrzebie zmiany biegu. Wskaźnik ten jest oferowany we wszystkich wersjach Astry wyposażonych w mechaniczną skrzynię biegów.

ZOBACZ TAKŻE:

Kolejny lifting Opla Corsy

Paryż 2010 | Captiva po zmianach

Chevrolet Captiva 2.0D LT | Za kierownicą

Samochody: Opel Antara - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.