Sportage i Optima nagrodzone

Z roku na rok Kie stają się coraz bardziej atrakcyjne. I to nie tylko ze względu na konkurencyjne ceny. Dwa modele koreańskiego producenta - Sportage i Optima zostały właśnie wyróżnione jedną za najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Wyróżnienie iF Product Design Award ustanowiono w 1953 roku. Początkowo było ono przyznawane w ramach programu "Najlepsze wzornictwo przemysłowe" podczas targów w Hanowerze. Obecnie jest to jeden z największych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie. Do nagrody w kandydowało w tym roku 2756 produktów z 43 krajów, podzielonych na 16 kategorii. Kia Sportage i Optima zdobyły laur zwycięzcy w kategorii "Wzornictwo środków transportu", do której zaliczają się m.in. samochody, jednostki pływające, elementy taboru kolejowego oraz lotniczego.

To nie pierwszy raz kiedy samochody koreańskiego producenta nagradzane są za atrakcyjną formę. W ubiegłym roku nagrodę iF Product Design zdobyła Kia Venga . Venga i Soul zostały również laureatami prestiżowej nagrody wzorniczej Red Dot.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Sportage | Pierwsza jazda

Optima Hybrid celuje w Camry

Kia Sportage - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.