Najchętniej kupowane modele w Polsce

Czołówka listy najchętniej kupowanych na polskim rynku modeli jest identyczna od kilku miesięcy. Jak wygląda pierwsza dziesiątka po trzech kwartałach 2010 roku? Który model Waszym zdaniem jest najbardziej warty uwagi? Zapraszamy do głosowania w sondażu

Od stycznia do października br. z polskich salonów wyjechały 263 703 nowe auta, o 0,40% mniej niż w rok wcześniej.

Listę najpopularniejszych na polskim rynku modeli po trzech kwartałach roku niezmiennie otwierają dwie przedstawicielki Skody. Na pierwszym miejscu pozostaje Octavia z udziałem w wysokości identycznej jak rok wcześniej - 5,6% (od stycznia do września 2010 roku 13 129 egzemplarzy), na drugim - Fabia z udziałem 3,9%, o 0,7 pproc. mniejszym niż przed rokiem (9 105 egzemplarzy). Ostatnie miejsce na podium zajął Opel Astra z wynikiem 8 003 szt.

Dalsze pozycje, w identycznej kolejności jak na koniec sierpnia, zajmują Ford Focus, Toyota Yaris, Fiat Punto, VW Golf i Nissan Qashqai. Na miejsce 9. awansował Fiat Panda (z jedenastego przed miesiącem), zamieniając się lokatą z Kia cee'd. Czołową dziesiątkę podsumowania ponownie zamyka Hyundai i30. W drugiej dziesiątce rankingu znalazł się m.in.: Toyota Auris, Peugeot 207, Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Toyota Avensis i Kia Venga. Do zestawienia dołączyłą również nowa Kia Sportage, która we wrześniu znalazła 377 nabywców.

Skoda Superb - test wideo

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Fabia - ogłoszenia

Najlepszy wybór spośród pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych aut w Polsce to:
Więcej o:
Copyright © Agora SA