Paryż 2010 | Chevrolet Cruze hatchback

W końcu jest! Cruze w wersji sedan nie jest złym, czy brzydkim autem, ale nie oszukujmy się, europejski rynek kompaktów hatchbackami stoi. Chevrolet to zrozumiał i w Paryżu przedstawi pięciodrzwiową wersję tego modelu

Premiera to trochę spóźniona, ale dobrze, że taka wersja w ogóle powstała. Cruze hatchback został zaprojektowany z myślą o rynku europejskim, gdzie zdecydowana większość aut w klasie kompaktowej ma właśnie takie nadwozie. I chociaż w Paryżu zostanie przedstawiony egzemplarz studyjny, to od razu widać, że wersja produkcyjna niewiele będzie od niego odbiegać.

Niebieskie światła, zaciski hamulców w tym samym kolorze, czy obręcze o dużej średnicy to oczywiście cechy egzemplarza wystawowego. Ale patrząc na auto łatwo zauważyć, że tył został skrojony bardzo atrakcyjnie. I na szczęście tak już zostanie. Owszem, narzucają się pewne skojarzenia z Astrą, jednak rodziny nikt się tu nie wypiera.

Wersje hatchback odgrywają na wielu rynkach dominującą rolę. Europejski segment samochodów kompaktowych to łącznie około 4,8 miliona pojazdów, czyli ponad jedna czwarta całego rynku, z czego wersje hatchback stanowią około 65%. Dlatego spodziewamy się zwiększenia sprzedaży w szeregu regionów, a jednocześnie wysyłamy sygnał, że Chevrolet stał się poważnym graczem w najważniejszych segmentach w Europie - powiedział Wayne Brannona, prezes i dyrektora zarządzający Chevrolet Europe

Chevrolet póki co skąpi informacji na temat szczegółów nowego Cruze'a. Wiadomo jedynie, że pojemność bagażnika wyniesie niemal 400 litrów, a oparcie tylnej kanapy będzie dzielone asymetrycznie.

Można jedynie spekulować odnośnie silników, choć z dużym prawdopodobieństwem zostaną one przejęte z wersji sedan. Przypomnijmy, że dostępne w Cruzie jednostki to benzynowy 1.6 (113 KM), 1.8 (141 KM) i diesel 2.0 w dwóch wersjach mocy (125 i 150 KM). Nie wykluczone, że pod maskę hatchbacka trafi także mniejszy silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra.

Nowy Cruze w wersji hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, a jego ceny zostaną podane tuż przed premierą.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

Najpopularniejsze kolory aut - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Cruze - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.