Kosmetyczne zmiany Nissana GT-R

Do sieci przeciekły zdjęcia ukazujące topowy sportowy model Nissana w wersji po nieznacznym liftingu. Znane są także pierwsze szczegóły techniczne. Co się zmieni?

Wszystko o samochodach marki Nissan: PARKING.MOTO.PL

Przede wszystkim Nissan postanowił popracować nad aerodynamiką auta. Tak więc zmiany wyglądu zderzaków to nie tylko widzimisię stylistów, ale ciężka praca w tunelu aerodynamicznym. Dzięki tym wysiłkom współczynnik oporu powietrza Cd spadł z 0,272 do 0,268. Zmiana kształtu tylnego dyfuzora przyniosła efekt w postaci wzrostu siły dociskowej o 10% w stosunku do dotychczasowego modelu (zobacz wykres ). W celu obniżenia masy zastosowano nowe obręcze. Uzyskane dzięki temu oszczędności wyniosły 12 kg.

Wśród zmian mniej istotnych dla bicia nowego rekordu na Nürburgringu znalazły się m.in. światła LED do jazdy dziennej umieszczone na przednim zderzaku, nowy kształt grilla i dwa nowe kolory nadwozia do wyboru: Aurora Flare Blue Pearl i Nebula Opal Black . Oczywiście to tylko ogólne zmiany dotyczące modelu, gdyż każda ze specyfikacji otrzyma indywidualny zakres modyfikacji. Nowy GT-R (DBA-R35) będzie dostępny w wersjach: Pure Edition, Black Edition, Premium Edition, Club Track Edition, SpecM, SpecV i S-Tec GT-R (ST1). Przykładowo GT-R SpecM będzie dostępny w nowym kolorze nadwozia Ultimate Opal White i nową kolorystyką wnętrza o nazwie Sakura (patrz zdjęcie ) - czyżby ukłon w kierunku płci pięknej zainteresowanej ekstremalnym Nissanem?

Póki co brak konkretnych doniesień o modyfikacjach silnika, czy układu przeniesienia napędu, ale można się spodziewać niewielkiego wzrostu mocy. Oficjalna prezentacja odświeżonego Nissana GT-R nastąpi 17 listopada 2010 w siedzibie głównej Nissana w Jokohamie, jednak pełna specyfikacja powinna być dostępna znacznie wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

75 lat marki Jaguar

Citroen DS3 Racing

Samochody: Nissan GT-R - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.