Jaguar Platinum XJ75 Concept

Wygląda jak dzieło niezbyt odważnego tunera, choć w 100% stworzyli go specjaliści Jaguara. O jego wyjątkowości świadczy choćby zastosowanie platyny jako materiału wykończeniowego

Wszystko o samochodach Jaguar XJ znajdziesz na: PARKING.MOTO.PL

Jaguar Platinum XJ75 Concept powstał wyłącznie w jednym egzemplarzu z myślą o konkursie elegancji Concept Car Lawn organizowanym w ramach Pebble Beach Concours D'Elegance . Liczba 75 odnosi się do rocznicy powstania marki, której w tym roku stuknęło 3/4 wieku.

Nowy Jaguar XJ Platinum Concept upamiętnia 75. rocznicę marki Jaguar i podkreśla wyjątkowość XJ oraz coraz bardziej osobisty charakter luksusowych samochodów na dzisiejszym rynku - powiedział Mike O'Driscoll, Dyrektor Zarządzający Jaguar Cars

W stylizacji dominuje kontrast bieli i czerni oraz wykorzystanie wyjątkowego metalu szlachetnego, jakim jest platyna. Zastosowano farbę Satin Matte - perłowy biały, a wszystkie chromowane elementy zewnętrzne zostały zamienione na ciemny chrom lub czerń. Nawet logo, czyli charakterystyczny szykujący się do skoku Jaguar po raz pierwszy w historii marki zyskał czarne umaszczenie. Specjalne 22-calowe koła także są czarne a szczotkowane wykończenie wyraźnie z nim kontrastuje.

Wewnątrz pojazdu również znajdziemy kontrast perłowego białego lakieru na otworach wentylacyjnych i okleinach choćby z czernią zamszowych siedzeń wykończonych "diamentowym" ściegiem. Wnętrza wszystkich półek i schowków są w intensywnym kolorze fioletu.

Jaguar Platinum XJ75 Concept został wyposażony w obniżony przedni zderzak za którym pracuje 470-konny silnik V8 5,0 l Supercharged.

Zainteresowanie z jakim spotkało się prezentowane auto skłoniło jego twórców do przeniesienia "platynowej" stylizacji do wersji limitowanej XJ-ta w przyszłym roku.

75 lat marki Jaguar

ZOBACZ TAKŻE:

Touareg po raz trzeci - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.