Jak Zonda biła rekord? | Wideo

30 czerwca Zonda udowodniła wszystkim sceptykom, że naprawdę jest tak szybka na jaką wygląda. Włoski sportowiec pokonał legendarną Północną Pętlę w czasie 6 min 47 sek. Zapraszamy na film przedstawiający kulisy tego przedsięwzięcia

O rekordowym przejeździe pisaliśmy tutaj przy okazji publikacji "onboarda" z rekordowej próby. Dziś mamy dla Was filmik pokazujący ów zmagania niejako od kuchni. Wypowiadają się w nim szef włoskiej firmy oraz kierowca, który za kółkiem Zondy R zdetronizował maszynę Radicala.

Czas 6 min. 47 sek. jaki z umiarkowanym wysiłkiem wykręciliśmy na Nurburgringu jest dowodem najwyższego stopnia profesjonalizmu, jaki towarzyszy budowie aut ze stajni Pagani - tak występ Zondy skwitował Horacio Pagani.

Wystarczy szybki rzut oka w specyfikację pozwala docenić ogromny potencjał, jakim dysponuje Zonda R. 6-litrowe V12 przygotowane przez specjalistów z AMG rozwija moc 750 KM oraz 710 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W aucie ważącym zaledwie 1070 kg, wprawny kierowca osiągnie pierwszą setkę w czasie 2,7 sek., a prędkość maksymalna to ponad 350 km/h.

Często bywa jednak tak, że auta mocne w tabelkach, na drodze nie mają zbyt wiele do pokazania. Zonda - po raz kolejny zresztą -  udowodniła, że nie jest wyłącznie drogą, wypasioną zabawką, ale piekielnie mocnym autem sportowym z krwi i kości.

Zapraszamy na film.

ZOBACZ TAKŻE:

Zonda HH, to nie żart - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Trabant - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.