Opel oferuje dożywotnią gwarancję

Lifetime Warranty, czyli dożywotnią gwarancję zaoferował swoim klientom najpierw brytyjski Vauxhall, potem także Opel. Dotyczy to wszystkich nowych samochodów osobowych sprzedawanych w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Czy to najlepsze warunki na świecie?

Gwarancją objęte są silnik, układ kierowniczy, hamulcowy i elektryka pojazdu. Aby zachowała ona swoją ważność, należy co roku poddawać auto darmowemu przeglądowi gwarancyjnemu w jednej ze stacji ASO Vauxhalla lub Opla . Oczywiście nie podejrzewamy, żeby GM był tak szlachetny i utrzymywał gwarancję jeśli auto nie przechodzi regularnych przeglądów międzyokresowych, ale jeśli ktoś i tak je wykonuje, to oferta jest ciekawa.

Przynajmniej dopóki klient nie dopyta o szczegóły. Okazuje się, że dożywotnia gwarancja ograniczona jest przebiegiem 100 tys. mil, czyli 160 tys. km. Kolejnym "ptaszkiem" jest zapis, że prawo do niej dotyczy tylko pierwszego właściciela samochodu. Co prawda gwarancja może być przeniesiona na następnego, jednak auto w chwili sprzedaży nie może być starsze niż sześc lat, a przebieg nie większy niż 100 tys. km.

Taki rodzaj gwarancji nie będzie na razie wprowadzony w Polsce. Ewentualna decyzja o wprowadzeniu takich gwarancji również na polskim rynku podjęta zostanie na podstawie doświadczeń z jej funkcjonowaniem w Niemczech i Wielkiej Brytanii - podaje serwis Autoinfo.pl

Jakie jest prawdopodobieństwo, że przy małym przebiegu samochód regularnie serwisowany ulegnie poważnej i kosztownej awarii? Dosyć niewielkie, tak więc "Lifetime Warranty " brzmi świetnie jako hasło reklamowe, ale korzyści dla klientów są mocno ograniczone.

Vauxhall Lifetime WarrantyVauxhall Lifetime Warranty fot. GM

ZOBACZ TAKŻE:

2011 Land Rover Freelander po liftingu - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.