Toyota RAV4 na baterie

W maju Toyota zawarła z sojusz strategiczny z amerykańską Teslą - producentem elektrycznych aut. Dziś wiemy już, że jednym z owoców tej współpracy będzie nowa, ekologiczna odmiana Toyoty RAV4

Zaprojektowanie wydajnego, niezawodnego i przede wszystkim możliwie przystępnego cenowo napędu elektrycznego jest trudniejsze niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Proces ów pochłania przy tym mnóstwo czasu, zasobów ludzkich oraz środków finansowych. Może właśnie dlatego Toyota , zamiast opracowywać własne rozwiązania, postanowiła skorzystać z pomocy firmy, dla której budowa i doskonalenie elektrycznych napędów to chleb powszedni.

Seryjnej produkcji elektrycznej odmiany RAV4 można spodziewać się najwcześniej za dwa lata. W umowie z Toyotą Tesla zobowiązała się dostarczyć małą flotę prototypów jeszcze przed końcem bieżącego roku. Pierwsze z aut jest już gotowe i właśnie przechodzi testy.

Samochód budowany wspólnie z Teslą nie jest pierwszą w historii Toyoty elektryczną odmianą RAV4. Japoński producent ma już w swoim portfolio krótką serię takich aut, produkowanych pomiędzy 1997 a 2003 rokiem. Pojazdy te wciąż można spotkać na amerykańskich ulicach.

Podobnie jak w przypadku tamtego modelu, również i nowa Toyota produkowana jest głównie z myślą o klientach w Stanach Zjednoczonych. Póki co, nie wiadomo nic o planach sprzedaży elektrycznej RAV4 w Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota RAV4 2.2 D-Cat 180X | Test - ZOBACZ TUTAJ

Odświeżona RAV4 od 92 500 zł - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota RAV4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.