Kibicuj Kubicy w Poznaniu

Już za dwa dni na Torze Poznań rozpocznie się wielkie święto sportów motorowych. Wizyta Roberta Kubicy i wspaniałe wyścigowe maszyny: bolid Formuły 1 zespołu Renault F1 Team, bolidy Formuły Renault 2000, nowe Renault Megane Trophy - to wszystko już w najbliższą sobotę. Wstęp wolny

Z myślą o miłośnikach królowej sportów motorowych, współorganizator imprezy - miasto Poznań, przygotowało bezpłatny transport na tor (szczegółowe informacje można znaleźć tutaj ). Co czeka gości tego wyjątkowego pikniku?

Atrakcje od 9.00 do 18.30

Na początek, od godz. 9.00 do godz. 18.30 na gości pikniku czekają: symulatory F1, pit stop, czyli zmiana kół na czas, human joystick, czyli gra, w której widownia steruje samochodem na ekranie za pomocą ruchu rąk, show-car, czyli replika 1:1 bolidu F1, monidła, czyli specjalne ekspozycje fotografii Renault F1 Team, dzięki którym każdy może mieć zdjęcie z Robertem Kubicą, butik z oryginalnymi gadżetami zespołu Renault F1 Team oraz niezwykłe zabawy F1 dla rodzin z dziećmi. Wśród atrakcji nie zabraknie Szkoły Jazdy Renault, eksperta doskonalenia techniki jazdy, który przygotował specjalne ćwiczenia w alkogoglach i na trolejach oraz wyjątkowej ekspozycji samochodów rajdowych Renault Zdunek Clio Cup. Fani motoryzacji zobaczą na miejscu najnowszą gamę modeli sportowych Renault, w tym m.in.: Lagunę Monaco GP, Megane Coupe-Cabriolet, Clio Gordini, Clio RS, Twingo RS.

Co zrobi Kubica na Torze Poznań?

Robert Kubica powita widzów na Torze Poznań o godz. 11.45. Po okrążeniu w Megane CC przesiądzie się do Renault Megane Coupe GT Robert Kubica - samochodu z serii limitowanej, sygnowanej nazwiskiem naszego kierowcy F1. Po uroczystości przekazania samochodu odbędzie się kilkunastominutowa sesja autografów przy padoku Formuły 1. O godz. 15.15 Robert Kubica przejedzie po torze Nowym Renault Megane Trophy o mocy 360 KM.

Formuła Renault 2000 i Megane Trophy Karoliny Czapki

W oczekiwaniu na punkt kulminacyjny, fani sportów motorowych zobaczą pokaz umiejętności Karoliny Czapki, naszej utytułowanej zawodniczki wyścigowej. Karolina Czapka zasiądzie za kierownicą Megane Trophy, w którym odnosi swoje największe sukcesy. Następnie na tor wyjadą 2 bolidy Formuły Renault 2000. Kierowcy Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski udowodnią, że nie bez powodu wyścigi Formuły Renault 2.0 są ważnym etapem dla kierowców, którzy marzą o karierze w F1.

Do Poznania przyjedzie także kierowca rezerwowy zespołu Renault F1 Team, Jerome d'Ambrosi. Pierwszy raz młody Belg pojawi się na torze o godz. 11.45, kiedy wraz z Robertem Kubicą przywita fanów F1 podczas okrążenia w Nowym Renault Megane CC. Następnie, tuż po godz. 15.00, kierowca zaprezentuje swoje umiejętności w Nowym Renault Megane Trophy. Wśród atrakcji przygotowanych dla osób, które w najbliższą sobotę pojawią się na Torze Poznań przewidziana jest także sesja autografów z udziałem rezerwowego kierowcy zespołu Renault F1 Team.

Punkt kulminacyjny

O godz. 16.00 na torze zapanuje atmosfera Grand Prix Formuły 1. Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team, który osiąga prędkość 100 km/h w czasie 2,6 s. Samochód wraz z kierowcą waży 620 kg, czyli ponad 300 kg mniej niż np. Renault Twingo. Silnik, w który wyposażony jest ten niezwykły samochód, wytwarza przy najwyższych obrotach hałas o natężeniu 130 dB, czyli porównywalny do startu odrzutowca. Pokaz zakończy uroczysta ceremonia z szampanem, ale nie będzie to koniec emocji dla fanów motoryzacji.

Rekord świata

Próba bicia rekordu Guinnessa polegająca na przejeździe jak największej kolumny aut Renault rozpocznie się o godz. 17.30. Aktualny rekord wynosi 565 samochodów, więc żeby go pobić na miejsce musi przyjechać co najmniej 566 aut marki Renault. O tym, czy rekord zostanie pobity, zadecyduje ilość samochodów Renault, które przejadą trasę o długości 3,2 km. Jeśli jakieś auto nie dotrze do mety, nie będzie brane pod uwagę. Zgodnie z zasadami, cała kolumna musi być w ruchu, a odległość między pojazdami powinna wynosić ok. 2 długości samochodu.

N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW

Szczegółowy program N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW :

9.00 - oficjalne otwarcie bram toru, animacje i konkursy na scenie oraz atrakcje w miasteczku F1, w tym między innymi:

- pit stop, czyli zmiana kół na czas - human joystick, czyli interaktywna gra zespołowa, w której widownia za pomocą ruchu rąk steruje pojazdem na ekranie - symulatory Formuły 1 - mini tor F1, na którym w wyścigu może jednocześnie brać udział 6 osób - padok Formuły 1 - padok Formuły Renault 2.0 - padok Renault Trophy i Renault Megane GT - bolid F1 - replika 1:1 prawdziwego bolidu F1 - butik Renault F1 Team - oryginale gadżety Renault F1 Team - Szkoła Jazdy Renault - ekspert doskonalenia techniki jazdy - miasteczko Renault Zdunek Clio Cup - samochody rajdowe i zawodnicy Pucharu - zespół motocyklowy POLand POSITION - wśród zawodników: Przemek Saleta i Bartek Ogłaza

11.45 - 11.55 - przybycie na tor Roberta Kubicy i powitalne okrążenie po torze w Megane CC

11.55 - 12.15 - uroczyste przekazanie Robertowi Kubicy samochodu Renault Megane GT z serii limitowanej Robert Kubica

12.15 - 12.35 - Robert Kubica - sesja autografów

15.15 - 15.40 - Robert Kubica na torze w Renault Megane Trophy

15.40 - 15.55 - przejazdy po torze: Renault Megane Trophy (Karolina Czapka) i Formuła Renault 2000 (Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski)

16.00 - 16.20 - przejazd Roberta Kubicy po torze bolidem Renault F1 Team

16.30 - 16.40 - pożegnanie z Robertem Kubicą na torze, przejazd Megane CC

17.30 - próba bicia światowego rekordu na przejazd największej kolumny aut Renault

18.30 - zakończenie imprezy

Szczegółowe informacje na temat imprezy możecie znaleźć na stronie organizatorów - tutaj .

ZOBACZ TAKŻE:

Na zapleczu Kubicy | Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault Laguna - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.