Veyron najszybszym autem świata. Znowu!

Bugatti zaprezentowało właśnie najnowszą, podkręconą odmianę Veyrona - model 16.4 Super Sport. Auto jest lżejsze, droższe i szybsze. A właściwie najszybsze... na świecie

"Zwykły" Veyron napędzany jest 16-cylindrowym silnikiem o mocy 1001 KM. 8-litrowe serce rozwija maksymalny moment obrotowy równy 1250 Nm, który dostępny jest już od 2200 obr./min. Dzięki napędowi na cztery koła oraz siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów, monstrum rozpędza się do setki w czasie zaledwie 2,5 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość maksymalną przekraczającą 408 km/h! Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach odczuwałby potrzebę, by uczynić Veyrona jeszcze szybszym? Chyba nie. Nie zmienia to jednak faktu, że takie auto właśnie powstało.

Paskudnie szybka odmiana coupe otrzymała przydomek Super Sport i przy okazji premierowej przejażdżki na niemieckim torze Ehra-Lessian ustanowiła nowy rekord prędkości dla aut produkcyjnych. Mimo iż szefów Bugatti w zupełności usatysfakcjonowałby wynik 425 km/h, średnia prędkość dwóch przejazdów nowego Veyrona wyniosła o 6 km/h więcej. Za kółkiem potwora zasiadał etatowy kierowca testowy Bugatti - Henri Raphanel.

Czym Super Sport różni się od swojego bardziej "ospałego" brata? Dzięki zastosowaniu większych turbosprężarek oraz wydajniejszego intercoolera, centralnie umieszczone W16 rozwija teraz 1200 KM, a kierowca ma do dyspozycji niewyobrażalne 1500 Nm momentu. W biciu rekordu prędkości pomógł także udoskonalony pakiet aerodynamiczny.

Ceny auta jeszcze nie ujawniono, ale spodziewać się można kwoty rzędu 1,65 - 1,8 mln euro. Plus podatek! Powstanie 30 egzemplarzy Super Sporta, z czego pierwsze pięć otrzyma dopisek World Record Edition oraz schemat kolorystyczny identyczny jak auto, które uczestniczyło w biciu rekordu. Niestety cała piątka została już zaklepana.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować ekipie Bugatti i cierpliwie czekać na ripostę SSC . Tymczasem zapraszamy do galerii piekielnego Veyrona.

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne Bugatti o momencie 2200 Nm - ZOBACZ TUTAJ

Bugatti Veyron

Samochody: Bugatti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.