Nowe auto z Tychów coraz bliżej

Dla koncernu Fiata debiut nowego Ypsilona to jedna z ważniejszych premier przyszłego roku. Dla nas o tyle istotna, że jej produkcja trafi do Polski

Nowa Lancia Ypsilon zadebiutuje w przyszłym roku. Wtedy też planowana jest prezentacja nowej generacji Pandy. Włosi postanowili przenieść produkcję obydwu modeli, tak więc wytwarzana dotąd we Włoszech miejska Lancia będzie wytwarzana w tyskich zakładach, a produkcja Pandy powędruje na południe Włoch do zakładów Pomigliano d'Arco (więcej tutaj ).

Nowy Ypsilon podzieli technologię i podzespoły z Fiatem Punto Evo i Alfą Romeo Mi.To . Pod maska znajdą się z pewnością silniki benzynowe MultiAir i diesle Multijet. Fiat pozostanie przy sześcioletnich okresach produkcyjnych swoich modeli, więc facelifting planowany jest już teraz, na rok 2014.

Największe zmiany będą zauważalne na zewnątrz. Tak jak przypuszczaliśmy (zobacz tutaj ) nowa Lancia upodobni się do Delty . To oznacza, że firma póki co nie zamierza zmieniać stylu. Debiut nowej Delty planowany jest na rok 2012. Jej oferta nie będzie ograniczać się do jednego typu nadwozia, klienci znów będą mogli wybierać pomiedzy sedanem, hatchbackiem i kombi.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus rezygnuje z diety - WIĘCEJ TUTAJ

Więcej o: