Kobiety Rage-Race

"Rage-Race Baby?, to określenie często gości na ustach uczestników imprezy. Nie ma się co dziwić, kobiety są przecież od samego początku nieodłączną częścią tego projektu

Jednym z symboli imprezy stały się apetyczne "policjantki" w kusych strojach, witające uczestników i wypuszczające ich na kolejne etapy. Przedstawicielki płci pięknej występują na RR oczywiście również w roli pełnoprawnych uczestników. Wiele Pań wchodzi w skład ekip jadących w imprezie i to nie tylko na fotelach pilotów. Na trasach Rage-Race przejechała między innymi Agnieszka Szulim w Dodge Ram SRT-10 oraz Patrycja Kazadi w Ferrari Modena 360.

Furorę zrobiła załoga Dream Girls, która jadąc Mazdą RX8 zajęła w 2008 roku drugie miejsce. Dominika Krysiak i Iga Płaza pokazały męskim uczestnikom, że określenia "prowadzić jak baba" wcale nie musi mieć pejoratywnego znaczenia. Nie była to jednak jedyna całkowicie żeńska załoga. Marlena Długosz i Magdalena Tudruj w Mercedesie-Benz CL 500 zajęły w 2008 roku najwyższe miejsce spośród wszystkich samochodów Martini. W ubiegłym roku dwie panie (Maja Musielska i Kasia Migdalska) jechały też Hummerem H2 w barwach Bukis Betcris.com.

Co ciekawe sporo pań wybrało duuuże samochody. Oprócz Agnieszki Szulim w Dodge Ram, Hummerem H2 jechała w zeszłym roku Kamila Wasilewska. W Range Roverze Supercharge Overfinch siedziała Agnieszka Łopałło.

Kobiet z powodzeniem znoszą trudy trasy, dzielnie rozwiązują kolejne zadania i co najważniejsze świetnie się bawią. W sumie Rage-Race gościł do tej pory około 30 uczestniczek, które zadały kłam obiegowej opinii, że motoryzacja jest domeną mężczyzn oraz że kobiety gorzej radzą sobie za kierownicą.

Ciekawe, czy w tegorocznej edycji będzie ich jeszcze więcej?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Rage Race 2009 - wideorelacja

Rage Race wystartował - galeria

Tak się jeździ poślizgami - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.