Supersportowiec z Korei

Duńczycy mają Zenvo ST1, Hiszpanie GTA Spano, a Kanadyjczycy - HTT Plethore. Południowi Koreańczycy nie chcą być gorsi i właśnie zaprezentowali swoje supersportowe auto

Obserwując, jak przez ostatnie lata zmienia się koreańska motoryzacja, łatwo było przewidzieć, że niebawem powstanie pierwsze superauto "made in Korea". Właśnie doczekaliśmy tej chwili.

Cóż, mamy nadzieję, że jeździ lepiej niż się nazywa. Oullim Spirra? Nie potrafimy do końca określić, z czym kojarzy nam się ta nazwa, ale na pewno nie z supersportowym samochodem. Pierwszego wrażenia raczej nie poprawi informacja na temat silnika. W koreańskim bolidzie zastosowano bowiem jednostkę V6 Hyundaia o pojemności zaledwie 2,7 l. Producent zapewnia jednak, że Spirra będzie w stanie dostarczyć emocji podobnych do tych, jakie towarzyszą prowadzeniu aut z potężnymi V8.

Jak to możliwe? Klienci, w zależności od niedoboru adrenaliny oraz zasobności portfela, będą mogli wybrać jeden z czterech dostępnych wariantów widlastej szóstki. W najsłabszym, silnik rozwijać będzie moc 175 KM oraz 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W kolejnym jest już nieco lepiej. Tu mała turbosprężarka pomoże wycisnąć z jednostki 330 KM i 471 Nm momentu.

Znacznie lepiej prezentują się jednak dwie kolejne propozycje. W trzecim z wariantów mocy silnik ma już moc 420 KM, a w topowej wersji podwójnie turbodoładowane serce Spirry dysponuje mocą 500 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym równym 539 Nm. Wszystko to, za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni manualnej, trafia oczywiście na koła tylnej osi. Efekt? Sprint do setki w czasie 3,5 sek. oraz prędkość maksymalna równa 310 km/h. Powodów do wstydu nie ma.

Producent nie zdradził na razie ceny auta. Biorąc jednak pod uwagę liczbę dostępnych wariantów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oficjalnie Spirra zadebiutować ma jeszcze tego lata. Oznacza to, że na ulice koreańskie "bolidy" trafią najwcześniej jesienią.

ZOBACZ TAKŻE:

Venom GT - pożeracz Veyronów - ZOBACZ TUTAJ

Audi R8 V10 | Test wideo

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o: