Droższy od Bugatti Veyrona

Bugatti Veyron to jedno z najdroższych aut na świecie. Jednak 1,7 mln dolarów, które trzeba za nie zapłacić, to wciąż "pikuś" w porównaniu do ceny jego miniatury. Wykonany przez dwóch mistrzów jubilerskich model kosztuje prawie dwa razy więcej

Zapewne są na świecie tacy, którzy po wydaniu dwóch milionów dolarów na Veyrona czują wyrzuty sumienia, że kupili auto za tak śmieszne pieniądze. Robert Gulpen i Stuart Hughes, obaj dobrze znani w światku projektantów luksusowych gadżetów, wymyślili lekarstwo na tę przypadłość.

Wspólnymi siłami, w ciągu dwóch miesięcy, z 24-karatowego złota, platyny i diamentów wyczarowali wyjątkową miniaturę Bugatti . Model wykonany został w popularnej skali 1:18. Ów najdroższy na świecie przycisk do papieru mierzy zatem 24,8 cm długości, 11,1 cm szerokości i 6,4 cm, a jego waga to niemal 7 kg! Miniatura Veyrona wykonana została z niezwykłą precyzją i jak można wyczytać w informacjach prasowych, posiada nawet działający układ kierowniczy.

Gulpen i Hughes zamierzają stworzyć zaledwie trzy egzemplarze złotego Bugatti. Każdy z nich kosztować będzie 2,9 mln dolarów. A najciekawsze, że ktoś je naprawdę kupi!

ZOBACZ TAKŻE:

Chiński Veyron - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Bugatti Veyron - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.