Zupełnie nowy Swift

Suzuki udostępniło pierwsze zdjęcia czwartej generacji małego Swifta. I chociaż na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, to naprawdę jest nowy model

Do tej pory kolejne generacje Swifta różniły się znacząco. Tym razem jednak, styliści Suzuki bardzo się nie napracowali. Patrząc na pierwsze oficjalne zdjęcia japońskiego malucha da się odczuć, że coś się zmieniło. Tylko jakoś trudno powiedzieć co.

Z zewnątrz nowy Swift złagodniał. Linie nadwozia w przedniej części zaokrągliły się, zmienił się nieco przedni zderzak z nową atrapą i światłami przeciwmgielnymi, a między reflektory trafił bardziej obły grill. I to wszystko. Reszta wydaje się być identyczna jak u poprzednika. Być może kiedy producent udostępni zdjęcia wnętrza i tylnej części auta, listę modyfikacji będzie można rozwinąć.

W informacji prasowej przekazanej przez Suzuki wynika też, że Swift nieco urósł. Mierzy teraz 3850 mm długości (+90 mm), 1695 mm szerokości (+ 5 mm) i 1510 mm wysokości (+10 mm). O 50 mm zwiększył się rozstaw osi, który teraz wynosi 2430. Inżynierowie przygotowali również jeden nowy silnik. 94-konna jednostka benzynowa o pojemności 1,2 l zastąpi obecnie stosowane 1.3.

Pierwsze Swifty nowej generacji trafić mają do salonów jesienią.

ZOBACZ TAKŻE:

Niebezpieczne Swifty - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Suzuki Swift - ogłoszenia

Więcej o: