Volvo w 2020 roku

Futurystyczna wizja ciężarówki przyszłości jest bliższa niż mogłoby się wydawać. Tak przynajmniej twierdzą władze Volvo Trucks

Mają być bezpieczniejsze, bardziej ekologiczne, przyjazne kierowcy i nowocześnie zaprojektowane. To założenia, jakie przyświecały inżynierom oraz designerom szwedzkiego producenta. Z pewnością tego ostatniego nowej ciężarówce Volvo nie można odmówić. Futurystyczne kształty kabiny to najciekawsza rzecz w nowym projekcie.

Co ciekawe, Volvo Concept Truck 2020 ma duże szanse wejść w takiej formie do seryjnej produkcji. Słowa pracowników Volvo zdają się to potwierdzać.

Nasza wizja przyszłości nie jest aż tak daleka. Wiele z zastosowanych technologii jest dostępna już teraz - mówi designer Volvo Trucks, Rikard Orell

Inne technologiczne nowości, które znajdą się na pokładzie Volvo, to auto-pilot system. Jego działanie polega na możliwości komunikowania się z innymi ciężarówkami na autostradzie, co pozwala na formowanie tzw. pociągów drogowych. Korzyści to przede wszystkim duże oszczędności paliwa.

Dla kierowcy natomiast przygotowano bardzo ergonomiczną deskę rozdzielczą z dotykowym ekranem, która stanowi trzon systemu pokładowego i logistycznego. Ciekawe, czy wnętrze ma również szanse na seryjną produkcję?

ZOBACZ TAKŻE:

Saab 9-2 ostatnią deską ratunku? - ZOBACZ TUTAJ

Pokazowa kraksa Volvo - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.