Dwie Alfy GTA na urodziny

Okazuje się, że kryzys nie zdołał uśmiercić Alfy Romeo 8C i MiTo GTA

Jeśli wierzyć motoryzacyjnym plotkom, obchody setnych urodzin Alfy Romeo nie skończą się na wielkim zlocie fanów marki w Mediolanie oraz prezentacji nowej Giulietty i kilku prototypów , podpisanych przez designerskie sławy. W kolejce czekają jeszcze najmocniejsze wersje modeli 8C Competizione i MiTo - GTA (Gran Turismo Allegerito, czyli odchudzone gran turismo).

Dzięki zastosowaniu elementów z włókna węglowego, 8C GTA straci na wadze 150 kilogramów. Moc 4,7-litrowego silnika V8 wzrośnie z 450 do 500 koni. Zmiany obejmą także sekwencyjną, sześciobiegową skrzynię i nastawy zawieszenia. Auto trafi do sprzedaży w limitowanej serii 100 sztuk.

Mniej ekskluzywna będzie z pewnością MiTo GTA, o której pisaliśmy tutaj . Po premierze podczas salonu samochodowego w Genewie w 2009 roku słuch o aucie zaginął. Powód? Kiepska sytuacja finansowa Alfy Romeo . Zdaje się jednak, że Włosi wracają na właściwe tory i kończą prace nad najmocniejszą wersją MiTo. Pod jej maskę trafi 240-konny silnik z turbodoładowaniem, który pomogą okiełznać wzmocnione hamulce i nowy układ jezdny.

Czy rok 2010 będzie jednym z najbardziej emocjonujących w historii Alfy Romeo? Zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

312 razy Alfa Romeo - wielki zlot w Wielkiej Brytanii - ZOBACZ TUTAJ

Policja stawia na Alfę Romeo 159 - nowe radiowozy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.