Paryż 2010 | Nadjeżdża nowy Passat

Volkswagen zaprezentuje nową inkarnację Passata podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Co już o nim wiemy?

Auto Motor und Sport pokazał zdjęcia szpiegowskie całkiem nowego, jak twierdzi portal, Volkswagena Passata. Naszym zdaniem słowo nowy w odniesieniu do tego samochodu jest mocno przesadzone. Zarówno cykl produkcyjny, przetłoczenia nadwozia, jego kształt i zasłonięcie tylko przedniej i tylnej części nadwozia wskazują, że mamy do czynienia z klasycznym faceliftingiem.

Poprzedni Passat (B5) był produkowany 9 lat (1996-2005) z liftingiem przeprowadzonym po pięciu latach. Obecny model (B6) jest na rynku właśnie 5 lat i nie przechodził żadnych poważnych zmian stylistycznych. Na zdjęciu widać, że przetłoczenie idące wzdłuż nadwozia (nad klamkami) i linia okien wskazują na lekki retusz nadwozia, a nie na nową konstrukcję.

Co będzie nowego? Passat zostanie dostosowany do linii stylistycznej obecnie obowiązującej w samochodach tej marki. Takie zmiany przeszedł juz większy Phaeton, teraz czas na mniejszą limuzynę. Długość auta ma pozostać bez zmian, ale Auto Motor und Sport twierdzi, że zwiększeniu ulegnie rozstaw osi. Pod względem korzyści dla kierowcy, nowy model będzie wyposażony w nowe systemy bezpieczeństwa. Pod maskę trafią też nowe jednostki TFSI.

ZOBACZ TAKŻE:

VW Golf GTI Adidas - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.