Noc Muzeów w Poznaniu

Już jutro o godz. 17 rozpocznie się Noc Muzeów w Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. W tym roku organizatorzy przygotowali wystawę pojazdów byłych krajów Demokracji Ludowej

Poznańskie muzeum z okazji Nocy Muzeów co roku przygotowuje wyjątkową ekspozycję pojazdów. Jutrzejsza impreza to nie lada gratka dla fanów poczciwego Fiata 125p i 126p, Warszawy, Syreny, Mikrusa, Wołgi czy Wartburga, a także motocykli i innych pojazdów produkowanych w byłych krajach Demokracji Ludowej.

Wśród eksponatów wyselekcjonowanych ze zbiorów muzeum będą m.in. dwa egzemplarze Fiata 126p - jeden oryginalny z 1974 roku, a drugi z silnikiem Hondy, specjalnie przygotowany do rajdów. Na zwiedzających czeka też wystawa polskich motocykli z lat 60. i 70. Wieczorem o swoich sportowych doświadczeniach w początkach 32-letniej historii Toru Poznań opowiedzą kierowcy wyścigowi: Z. Szwagierczak i A. Musiał.

Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolskiego zlokalizowane jest w centrum Poznania, pod Rondem Kaponiera.

Jakie inne atrakcje czekają w Poznaniu podczas tegorocznej Nocy Muzeów? Wielkopolskie Muzeum Wojskowe (Stary Rynek 9) pokaże kolekcję lotniczą z czasów II wojny światowej pt. "Skrzydlate wojsko", a członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, ubrani w  mundury MPK z 70., zapraszają na wycieczkę zabytkowym tramwajem linii M.

O innych imprezach jak zawsze dowiecie się z naszego cotygodniowego cyklu "Już w najbliższy weekend" .

Polski Fiat - historia prawdziwa - ZOBACZ TUTAJ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.