Już w najbliższy weekend

Nie masz pomysłu na weekend? Proponujemy imprezy, na których ryk silników i sportowe emocje są mile widziane. Już w ten weekend Rajd Lotos Baltic Cup i zlot samochodów amerykańskich w Ostrołęce

Jak zawsze terminy i szczegóły imprez znajdziesz w Kalendarzu imprez na Moto.pl. Interesujesz się rajdami? Zajrzyj koniecznie do naszego serwisu rajdowego . Miłośnikom jednośladów polecamy także kalendarz na stronie Świata motocykli . Jeśli organizujesz ciekawą motoryzacyjną imprezę, daj nam znać. Czekamy na maile pod adresem: redakcja@moto.pl

Motocyklowa Niedziela na stacjach BP

Miejsce: Katowice, ul. Górnośląska 40 Termin: 16 maja Więcej informacji: bp.com

W kwietniu oraz maju fani jednośladów spotkają się na stacjach BP, pomagając chorym na białaczkę. Podczas zlotów odbędą się również dyskusje na temat bezpieczeństwa na drogach oraz spotkania z profesjonalistami z branży, podróżnikami, ratownikami i przedstawicielami policji. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli skorzystać z bezpłatnej hamowni i obejrzeć pokazy kaskaderskie. Na posiadaczy najciekawszych motocykli typu custom czekają nagrody. W zeszłym roku na cykl imprez przyjechało łącznie około 2000 motocykli.

I runda Pucharu Toru Słomczyn

Miejsce: Słomczyn Termin: 15 maja 2010 Więcej informacji: ak-rzemieslnik.pl

Automobilklub Rzemieślnik zaprasza na jedyny w Polsce cykl szutrowych rallysprintów. 15 maja w Słomczynie odbędzie się pierwsza runda Pucharu Toru Słomczyn. Na terenie klubu - na torze rallycrossowym i wokół giełdy - wytyczono oesy szutrowe, a park serwisowy zlokalizowano w pobliżu biura zawodów. Brak dojazdówek czyni zawody bardziej przyjaznymi dla uczestników.

Rajd Lotos Baltic Cup 2010

Miejsce: Gdańsk Termin: 14-16 maja Więcej informacji: rajdlotos.pl & KlasaN3.pl

Nie opadły jeszcze emocje po Rajdzie Elmot , a zawodników i kibiców czeka już kolejna odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli szutrowy Rajd Lotos Baltic Cup. W piątek rywalizację w RSMP poprzedzi uroczysty start na Długim Targu w Gdańsku, a następnie załogi wystartują do prologu, zlokalizowanego na stadionie żużlowym. W sobotni poranek rozpocznie się już prawdziwe ściganie, a zwycięzców Rajdu Lotos poznamy w niedzielne popołudnie.

Z ulicy na tor

Miejsce: Poznań Termin: 15 maja Więcej informacji: zUlicyNaTor.pl

"Z ulicy na tor" to impreza skierowana do kierowców, którzy mają dość uciekania przed policją. Po ponad półtorarocznych staraniach o legalizację wyścigów ulicznych, w Poznaniu, w porozumieniu z Automobilklubem Wielkopolskim, udało się zabezpieczyć przejazdy równoległe na tzw. "ćwiartkę" - do tej pory rozgrywane na ulicach miast. Na uczestników czeka profesjonalny sprzęt pomiarowy i przejażdżka po torze wyścigowym (wymaga się kasku ochronnego).

V Zlot Jaguar Club Poland Somianka 2010

Miejsce: Mazowsze Termin: 15-16 maja Więcej informacji: jaguarclubpoland.eu

W najbliższy weekend w malowniczych okolicach Popowa na Mazowszu spotykają właściciele brytyjskich limuzyn.

III Zlot Samochodów Amerykańskich

Miejsce: Ostrołęka Termin: 15-16 maja Więcej informacji: moja-ostroleka.pl

Już po raz trzeci do Ostrołęki zawitają amerykańskie samochody. Imprezę na plaży miejskiej przy ul. Wioślarskiej rozpocznie ogromne ognisko i pieczenie kiełbasek. Pierwszego dnia, na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi kabaret "Mafioła" i zespół "Holy Water" z Łomży. W niedzielę w samo południe auta wyruszą na paradę ulicami miasta.

IV ExoticCars Track Day

Miejsce: Tor Kielce Termin: 15 maja Więcej informacji: exoticcars.pl

Portal ExoticCars.pl po raz czwarty zaprasza na cykliczne spotkanie z serii ExoticCars Track Day. Tym razem odbędzie się ono 15 maja na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Podobnie jak na poprzednim evencie, można liczyć na atrakcyjne nagrody oraz wspaniałe grono zapaleńców prawdziwej motoryzacji. Impreza ma charakter zamknięty i nikt poza osobami z listy startowej (lub wcześniej zgłoszonych i odnotowanych kibiców) nie będzie miał prawa wejść na teren toru.

V Zlot Hondy Trójmiasto

Miejsce: Borsk Termin: 15-17 maja Więcej informacji: honda.gda.pl

Fani Hondy spotykają się w sobotę na lotnisku w Borsku. W programie spotkania zawody z nagrodami: przejazdy sprawnościowe i zawody wyścigów na 1/4 mili z podziałem na klasy.

Zlot BMW ZONE

Miejsce: Tychy Termin: 16 maja Więcej informacji: www.BMW-ZONE.pl

Impreza dla miłośników BMW odbędzie się na torze Fiata w Tychach przy ul. Oświęcimskiej. Organizatorzy pod hasłem Przeszłość-Teraźniejszość-Sport łączą atrakcje dla posiadaczy używanych "Beemek" z pokazem oldtimerów, m.in. Dixi, BMW AM4 oraz BMW 328 (łącznie około 30 pojazdów zabytkowych). Nie zabraknie oczywiście konkurencji sportowych i konkursów na najładniejsze i najniższe auto zlotu oraz najgłośniejszy wydech.

Podczas zlotu odbędą także liczne zabawy dla publiczności. Dzieci będą mogły wystartować w konkursach rysunkowych i w wyścigu na motorkach napędzanych silnikiem elektrycznym, a kobiety sprawdzą swoją sprawność, tocząc koło na czas oraz rzucając tłokiem na odległość. Dla mężczyzn zarezerwowano konkurencję przeciągania BMW, a dla wszystkich - konkursy z wiedzy o historii marki spod znaku biało-niebieskiego śmigła.

Polski Fiat - historia prawdziwa - ZOBACZ TUTAJ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA