Już w najbliższy weekend

Nie masz pomysłu na weekend? Proponujemy imprezy, na których ryk silników i sportowe emocje są mile widziane. Już w ten weekend Rajd Elmot i Motocyklowa Niedziela

Terminy i szczegóły imprez znajdziecie w Kalendarzu imprez na Moto.pl. Miłośnikom jednośladów polecamy także kalendarz na stronie Świata motocykli . Jeśli organizujesz ciekawą motoryzacyjną imprezę, daj nam znać. Czekamy na maile pod adresem: redakcja@moto.pl

38. Rajd Elmot

Miejsce: Świdnica Termin: 23-25 kwietnia Więcej informacji: rajdelmot.pl

embed

Już w najbliższą sobotę wystartuje KRAUSE 38. Rajd Elmot - pierwsza runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wspólnie z RSMP odbędzie się także 4. Rajd Świdnicki - zaliczany do Rajdowego Pucharu Polski.

Opolski Sprint Samochodowy 2010

Miejsce: Kamień Śląski Termin: 25 kwietnia Więcej informacji: automobilklub.opole.pl

Automobilklub Opolski zaprasza na wyścigi równoległe na dystansie 1/4 mili, połączone z VII zlotem BMW. Start pierwszy zawodników o godzinie 11.

Rajd Baja Gothica

Miejsce: Toruń Termin: 24-25 kwietnia Więcej informacji: bajagothica.pl

Baja Gothica 2010 to wyścig dla motocyklistów, kierowców quadów i załóg samochodowych. Zawodnicy zmierzą się na piaszczystym szlaku o długości ok. 70 km, pokonując kilkukrotnie terenową pętlę. Trasa będzie przygotowana bez przepraw typu trophy. W imprezie weźmie udział kobiecy, aktorski duet: Daria Widawska/Ania Dereszowska.

Motocyklowa Niedziela na stacjach BP

Miejsce: Poznań, ul. Szwajcarska 1 Termin: 25 kwietnia

W kwietniu oraz maju fani jednośladów spotkają się na stacjach BP, pomagając chorym na białaczkę. Odbędą się też dyskusje na temat bezpieczeństwa na drogach oraz spotkania z profesjonalistami z branży, podróżnikami, ratownikami i przedstawicielami policji. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli skorzystać z bezpłatnej hamowni i obejrzeć pokazy kasakderskie. Na posiadaczy najciekawszych motocykli typu custom czekają nagrody. W zeszłym roku na cykl imprez przyjechało łącznie około 2000 motocykli. Spotkania miłośników motocykli na stacjach BP odbędą się na wybranych stacjach BP w godzinach 11-18:

25.04 Poznań, ul. Szwajcarska 1 09.05 Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 122 16.05 Katowice, ul. Górnośląska 40 23.05 Wieliczka, ul. Krakowska 14 B (przy wyjeździe z Krakowa) 30.05 Gdynia, ul. Hutnicza 15A

Ogólnopolskie otwarcie sezonu motocyklowego

Miejsce: Warszawa-Bemowo Termin: 24-25 kwietnia Więcej informacji: otwarciesezonu.com.pl

W sobotę na warszawskim Bemowie po raz 11. odbędzie się Moto Piknik, a wraz z nim ogólnopolskie otwarcie sezonu motocyklowego i parada jednośladów. Nie zabraknie pięknych maszyn z całej Polski, spektakularnych pokazów, a uczestnicy będą mogli oddać krew i wziąć udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

SSS Drift Cup i 1/4 mili

Miejsce: Warszawa-Bemowo Termin: 25 kwietnia Więcej informacji: sss.org.pl

Niedziela na Bemowie to gratka dla fanów wyścigów na dystansie 1/4 mili i driftu, spragnionych pisku opon i zapachu spalonej gumy. Startuje tegoroczna seria Gecko Cup, a wraz z nią Corners Cup - Rozeta Wróbla oraz zupełna nowość - SSS Drift Cup. Na uczestników czekają cenne nagrody i inne atrakcje, w tym wybory Miss Gecko i Auto Gecko Cup (najlepszy tuning wizualny i car audio).

BMW-Challenge

Miejsce: Bednary Termin: 24 kwietnia Więcej informacji: bmw-challenge.pl

fot. Agnieszka Kujawa

BMW-Challenge to puchar samochodów BMW , istniejący od 2008 r. Tym razem miłośnicy samochodów spod znaku biało-niebieskiego śmigła zmierzą się w zawodach na lotnisku w Bednarach koło Poznania. Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody, w tym także finansowe.

Międzyregionalny Zlot Opla

Miejsce: Krotoszyn Termin: 24 kwietnia Więcej informacji: forum.omegaklub.eu

Sympatycy aut marki Opel spotykają się w sobotę na rynku w Krotoszynie. Po wspólnym przejeździe przez miasto odbędą się konkursy sprawnościowe, a w wolnych chwilach uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami eksploatacyjnymi i obejrzeć swoje auta. Wśród atrakcji zaplanowano wybory najładniejszego i najstarszego Opla, a wieczorem - imprezę integracyjną.

III Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2010

Miejsce: Lublin Termin: 23-25 kwietnia

Parada motocyklowa, pokazy jazdy ekstremalnej, zawody dla najsilniejszych, konkursy i bazar części to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na fanów jednośladów na lubelskiej imprezie.

Toyo Drift Cup 2010 by PFD - Runda I

Miejsce: Poznań Termin: 24-25 kwietnia Więcej informacji: pfd.org.pl

W najbliższym weekend na Torze Poznań odbędzie się I Runda Toyo Drift Cup. O co dokładnie chodzi? Niewtajemniczonym przypominamy - drift to celowe wprowadzanie auta w poślizg przy dużej prędkości i kontrolowanie go na jak najdłuższym odcinku.

IV Eliminacja SUPEROES - Samochodowe Kryterium Toru Kielce

Miejsce: Tor Kielce Termin: 24 kwietnia Więcej informacji: superoes.pl

fot. Renata Samoraj, AK Kielce

Automobilklub Kielecki zaprasza na kolejną eliminację SUPEROES, która odbędzie się na Torze Kielce w Miedzianej Górze. SUPEROES to cykl imprez zakończonych finałowym podsumowaniem sezonu zarówno dla amatorów dynamicznej jazdy, jak i doświadczonych kierowców torowych.

Inauguracja Sezonu 2010, Rolls Royce & Bentley Club Poland

Miejsce: Poznań Termin: 24-25 kwietnia Więcej informacji: rollsroyceclub.pl

Impreza dla posiadaczy brytyjskich limuzyn startuje na Starym Rynku w Poznaniu, gdzie odbędzie się zbiórka na cele charytatywne i wybory najpiękniejszego auta zlotu.

Rajd kobiet Lancia Gran Turismo 2010

Miejsce: Warszawa-Białowieża Termin: 24-26 kwietnia

Kobiety znowu na starcie! Już po raz drugi Lancia organizuje Rajd Kobiet Lancia Gran Turismo, w którym udział wezmą gwiazdy i dziennikarki, m.in. Dorota Wróblewska, Agnieszka Szulim, Dominika Gawęda, Karina Kunkiewicz, Ewa Gorzelak, Karolina Malinowska. 24 kwietnia na trasie Warszawa-Białowieża panie udowodnią, że są nie tylko świetnymi kierowcami, ale także znakomicie radzą sobie w samochodowych próbach zręcznościowych.

W najbliższy weekend odbędzie się też rozpoczęcie sezonu Porsche Club Poland na lotnisku w Ułężu, IX urodziny Calibra-Team oraz zlot aut terenowych w Lesznie.

Polski Fiat - historia prawdziwa - ZOBACZ TUTAJ

Bo liczy się wnętrze - najlepsze kabiny - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA