USA w napięciu oczekuje Logana

Dobrze nam znana Dacia Logan trafi do Ameryki. Nie jest to nowa polityka rumuńskiego producenta, tylko oferta firmy EMC, która przerobiła Logana na auto elektryczne

Chociaż Dacia nie planowała ekspansji na rynek amerykański, model Logan jest tam już dostępny. Pod maską zamiast dobrze znanych jednostek ze stajni Renault umieszczono motory elektryczne. wszystko za sprawą EnVision Motor Company (EMC), która wprowadziła do sprzedaży siedmioosobowe kombi, blaszany furgon i pickupa.

Dacia Logan w trzech wersjach nadwoziowych posłużyła jako baza do stworzenia palety czystych samochodów dostawczych. EMC zapewnia, że samochody dysponują odpowiednią mocą, by osiągnąć prędkość autostradową określoną na około 80 mil/h (130 km/h). Zasięg, czyli najsłabsza strona samochodów elektrycznych to 200 mil (320 km). Naładowanie akumulatorów do pełna z gniazdka 110V zajmuje od 6 do 8 godzin.

Wyposażenie pickupa i furgonu jest stosunkowo skromne, ale dzięki temu udało się wycenić je jedyne na odpowiednio 33 300 i 32 300 dolarów. Electric Wagon, jak EMC nazywa model kombi jest odrobinę lepiej wyposażony. Klient za 37 300 $ dostaje samochód z alufelgami, klimatyzacją, elektrycznie opuszczanymi szybami, czy lampami przeciwmgielnymi. Oprócz taniej energii dodatkowym czynnikiem zachęcającym do zakupu jest ulga podatkowa w wysokości 7 500 $.

ZOBACZ TAKŻE:

Umowa Daimlera z Renault-Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.