Geely GE: teraz mniej brytyjski

Podczas salonu w Pekinie Geely pokaże zmodyfikowaną wersję swojej flagowej limuzyny. Zeszłoroczny koncept zbytnio przypominał Rolls-Royce'a Phantom, teraz z kolei...

Geely to chińska marka o której jest dość głośno za sprawą prezentowanych prototypów. W zeszłym roku było to bardzo udane coupe Geely GT i luksusowa limuzyna nosząca oznaczenie GE. O ile stylistyka pierwszego była nie tylko atrakcyjna, ale też oryginalna, to o luksusowej salonce już tego powiedzieć nie sposób.

Geely Ge zasłynął dwoma cechami charakterystycznymi. Pierwszą był tron umieszczony w miejscu, gdzie zwykle montuje się tylną kanapę, lub dwa tylne fotele, drugą spore podobieństwo do Rolls-Royce'a Phantom . Co prawda tylne drzwi nie otwierają się "pod wiatr", a maska nie jest przesadnie długa, gdyż musi pomieścić jedynie silnik V6 3.5 l, ale Brytyjczycy i tak zagrozili procesem. Zazwyczaj nie robi to większego wrażenia na firmach z Chin, ale tym razem najwyraźniej poskutkowało.

Rezultat "liftingu" także jest zaskakujący i godny odnotowania. Przód wygląda pokracznie za sprawą jajowatego grilla, ale trudno doszukać się podobieństwa do jakiegoś konkretnego auta. Inaczej z tyłu. Tu nie ma wątpliwości, że inspirację Phantomem zastąpiono miłością do BMW serii 7 (E65). Wnętrze także zmodyfikowano zastępując krytykowany "tron" dwuosobową kanapą.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprzedaż w Chinach idzie jak burza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.