Kia Optima w zbliżeniu

Zaprezentowana podczas nowojorskich targów Optima w gamie koreańskiego producenta zastąpi Magentisa. Do Europy trafi z 2-litrowym silnikiem benzynowym i turbodieslem o pojemności 1,7 litra

Optima będzie konkurować m.in. z Fordem Mondeo , Citroenem C5 czy Toyotą Avensis . Jej karoseria mierzy 484,5 cm długości, 145,5 cm wysokości i 183 cm szerokości, a rozstaw osi wynosi 279,5 cm. Niewątpliwy atut nowego modelu to dynamiczna stylizacja, zdecydowanie zrywająca z nudnym stylem poprzednika. Pod maskę trafi benzynowy silnik o pojemności 2 litrów oraz 1,7-litrowy turbodiesel, obydwa połączone z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi lub 6-biegowymi automatami.

Na razie nie wiadomo, czy w europejskiej ofercie pojawią się także benzynowe motory 2.4 (178 koni, przewidziany na rynek rosyjski i 201 koni, przewidziany na rynek amerykański) oraz przygotowana z myślą o Amerykanach odmiana hybrydowa i 2-litrowe turbo (278 koni). Niebawem Kia ujawni szczegółowe dane techniczne Optimy. Wtedy dowiemy się, czy wersja europejska otrzyma dodatkowe jednostki napędowe i jak pod tym względem wypadnie na tle konkurencji.

Kia Venga - za ciosem - PIERWSZA JAZDA

Samochody: Kia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.