Maserati A8GCS Berlinetta

Carrozzeria Touring Superleggera to włoska firma zajmująca się produkcją samochodowych nadwozi. W swoich projektach często nawiązuje do klasycznych, sportowych modeli

Niedawno o firmie było głośno za sprawą studyjnego modelu Flying Star - ciekawej odmiany Bentleya , zaprezentowanej w Genewie . Auta zbudowanego na bazie Continentala GTC , ale z nadwoziem typu "shooting brake", pozwalającym poza czterema dorosłymi osobami przewieźć też... średniej wielkości lodówkę. Koncepcyjny Flying Star został przyjęty bardzo ciepło. I trudno się dziwić, bo jak na tak odważny pomysł, efekt jest godny podziwu (więcej tutaj ).

Mniej kontrowersyjnym projektem wydaje się A8GCS Berlinetta. To sportowe retro-coupe bazujące na Maserati GranSport, a odwołujące się do innego modelu włoskiego producenta - A6 GCS. Auta zaprojektowanego jeszcze w latach 60. przez Pininfarinę. Współczesna Berlinetta mierzy 4,2 metra długości, 1,2 metra wysokości i waży 1500 kg. To o 180 kg mniej, niż w przypadku "dawcy". W przeciwieństwie do niego również, oferuje miejsce dla dwóch tylko osób.

Po maską pracuje 400-konne, wolnossące V8 o pojemności 4,2 litra, którego moc trafia w całości na koła tylnej osi. Nie wiadomo, jakimi osiągami auto może się pochwalić, ale w przypadku sporo cięższego GranSport sprint do setki zajmuje 5,1 sek, a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

MiTo, prawie jak Maserati - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Maserati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.