Pininfarina Alfa Romeo 2uettottanta

To jeden z niewielu przypadków, kiedy rzeczywiste auto wygląda lepiej niż promujące go szkice. 2uettottanta jest kolejnym potwierdzeniem niepowtarzalnego stylu i wspaniałego smaku projektantów studia Pininfarina

Uwodzicielski roadster to jeden z trzech jubileuszowych prototypów zaprojektowanych dla Alfy Romeo z okazji setnych urodzin włoskiej firmy. Studia Bertone , Giugiaro oraz Pininfarina właśnie, przygotowały swoje propozycje następców odpowiednio modeli Brera , 159 oraz Spidera . Prototyp przygotowany przez Pininfarinę jest dla jego twórców podwójnie ważny. W ten sposób legendarne studio postanowiło uczcić także okrągłą, osiemdziesiątą rocznicę powstania ("ottanta" to po włosku "osiemdziesiąt").

Z nazwy można również wywnioskować, że 2uettottanta nawiązuje do modelu Spider Duetto, zaprezentowanego w 1966 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Współczesny prototyp mierzy 4,21 metra długości, 1,80 metra szerokości i 1,28 metra wysokości, a rozstaw jego osi to 2,5 metra. Dwuosobowe auto napędzane jest umieszczonym wzdłużnie, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1750 cm3 . To z kolei może być odwołaniem do Spidera 1750 z końca lat sześćdziesiątych.

O wyglądzie Alfy Romeo 2uettottanta - jak zresztą o większości modeli zrodzonych w studiu Pininfarina - możnaby opowiadać godzinami. Lepiej jednak po prostu obejrzeć zdjęcia pięknego prototypu. Zapraszamy do galerii oraz do obejrzenia znajdującego się poniżej filmu.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo 159 - zapomniana piękność - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Alfa Romeo Spider - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.