312 razy Alfa Romeo

Setne urodziny Alfy Romeo to nie lada powód, by dokonać czegoś specjalnego i... niezapomaninego. Z tej okazji w Wielkiej Brytanii zorganizowano zlot, na którym stawiło się aż 312 aut włoskiej marki. Przy okazji pobito rekord Guinnessa

Jeden z brytyjskich dealerów Alfy Romeo urządził huczną imprezę z okazji setnych urodzin marki. Na zlocie 7 lutego stawiło się aż 312 samochodów, w tym rarytasy takie jak Alfa SZ Coupe czy Spider 2000 Veloce. By wziąć udział w imprezie, niektórzy uczestnicy przejechali ponad 1000 km.

Zlot nie tylko zapadnie w pamięci fanom Alfy Romeo , ale trafi również do Księgi Rekordów Guinnessa. Uczestnicy pobili rekord liczebności parady samochodów jednej marki - dotychczas 200 aut. Aby zapisać się na kartach księgi, musieli pokonać dystans 2 mil bez zatrzymywania się. Każdej pary nie mogła dzielić też długość ponad dwóch samochodów. Udało się! Konwój wyruszył spod salonu i udał się na 6-milową wycieczkę, zakończoną w Epsom. Rekord udokumentowano na wideo za pomocą kamer ustawionych przy trasie przejazdu.

Marcin Sobolewski

Alfa Romeo na szczęście - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Mi.To w ruchu

Samochody: Alfa Romeo MiTo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.