Odświeżona Toyota Avalon

Podczas salonu samochodowego w Chicago Toyota zaprezentowała odświeżoną wersję modelu Avalon - swojego flagowego okrętu

Jak zapewniono na początku prezentacji, nowy Avalon otrzymał zmodyfikowany mechanizm pedału gazu i dopracowane oprogramowanie układu ABS. Do amerykańskich salonów wjedzie wiosną w dwóch wersjach wyposażenia: standardowej i Limited.

Amerykańska limuzyna Toyoty bazuje na przedłużonej platformie Camry. Pierwsza generacja Avalona zadebiutowała na rynku w 1994 roku, wypełniając lukę po tylnonapędowej Cressidzie i mogła zabrać na pokład nawet 6 osób. "Car & Driver" nazywa ten model "japońskim Buickiem".

Przedni pas obecnego na rynku od 5 lat modelu nabrał wyrazu, charakterystycznego dla obecnej stylistyki Toyoty . Duży, chromowany wlot powietrza przypomina ten z Lexusa LS , a z tyłu świeżości dodają lampy z diodami LED. Bryła Avalona od lat pozostaje jednak niezmiennie stonowana i elegancka. Nawet drapieżny kształt reflektorów i świateł przeciwmgielnych niewiele zmienia.

Więcej uwagi poświęcono kabinie Avalona. Na kierowcę czeka nie tylko zmodyfikowana deska rozdzielcza z zegarami typu Optitron, ale również nowe fotele z wentylacją. Na liście wyposażenia pojawi się m.in. Bluetooth, nagłośnienie JBL z 12 głośnikami, port USB i opcjonalny system pokładowej rozrywki z odtwarzaczem DVD.

Pod maską Avalona w dalszym ciągu drzemie 3,5-litrowy motor V6 o mocy 272 koni przy 6200 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm przy 4700 obr./min, połączony z 6-biegowym automatem. Japończycy obiecują, że limuzyna zadowala się 8 litrami benzyny na setkę poza miastem i 12 litrami w mieście.

Marcin Sobolewski                                                                             Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Masz amerykańską Toyotę? Śpij spokojnie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.