Genewa 2010 | Nowy Sportage

Podczas salonu samochodowego w Genewie Kia zaprezentuje oficjalnie nową generację małego SUV-a, model Sportage

Bliźniacze modele Kii nie są tak "bogato" stylizowane, jak Hyundaie , ale na szczęście Kia nie jest piątym kołem u wozu Hyundaia i także ma swój styl. Sportage to kolejny model marki Kia, po którym widać nowy wygląd charakterystyczny dla koreańskiej marki.

Pierwsze spojrzenie na kształty nowego Sportage'a mieliśmy przy okazji wycieku z Biura Patentowego, gdzie Kia zastrzegła wygląd nadwozia swojego SUV-a (więcej tutaj ). Teraz mamy już potwierdzenie i możemy obejrzeć auto "w kolorze".

Bliźniakiem Sportage'a jest Hyundai ix35 , jednak podobieństwo zdradzają jedynie techniczne. Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji dotyczących silników jakie znajdą się pod maską, ale można przypuszczać, że będą identyczne jak w przypadku Hyundaia. Tam podstawowa jednostka ma 1,6 l pojemności i dzięki doładowaniu osiąga 140 KM mocy. Oszczędną alternatywą jest wysokoprężny silnik 1,7 l osiągający 115 KM.

Debiut nastąpi podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie , lecz jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym miesiącu Kia odkryje wszystkie karty.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Kia Venga: za ciosem - PIERWSZE JAZDA NOWĄ KIĄ

Samochody: Kia Picanto - ogłoszenia

Więcej o: