Duże auta, duże zmiany

Cykl życia dostawczaka jest zdecydowanie dłuższy od typowego auta osobowego. Niemniej jednak i one czasem potrzebują zmian. Już wkrótce na rynku pojawi się nowy Opel Movano oraz Renault Master

Dostawcze bliźniaki Opla i Renault nie zamierzają się rozstawać. Kolejna, druga generacja tych modeli ponownie powstała przy współpracy tych dwóch producentów. Auta dostępne będą w czterech długościach oraz z trzema wysokościami dachu. Największy blaszak (L4H3) może pomieści aż 17 m3 towaru. Do napędu zostanie wykorzystana nowa jednostka o pojemności 2,3 l i mocy 100, 125 lub 150 KM. Można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości pojawia się coś jeszcze mocniejszego.

Co ciekawe wyeliminowano jedną z poważniejszych wad pierwszej generacji. Dotychczas samochody dostawcze Movano/Master dostępne były tylko z napędem na przednia oś. Teraz auta posiadają możliwość dowolnej konfiguracja: z napędem na przednią lub tylną oś. Osoby, które szukały samochodów do nieco cięższych zadań musiały wybrać się do konkurencji. Tylko Renault oferował im wyższego modelowo Mascotta.

Pod względem stylistycznym auta zbyt wiele się nie różnią. Oba za to cechują się bardzo świeżą stylistyką, dzięki której nowe modele będą mogły bez obaw rywalizować z największym konkurentem, czyli bliźniakami Fiat / Citroen / Peugeot .

Pierwsze modele powinny pojawić się w Polsce już w kwietniu. Niedługo po nich z pewnością zadebiutuje kolejny bliźniak Nissan Interstar.

Marek Sworowski                                                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Opel Corsa OPC vs. Abarth Grande Punto - ZOBACZ TUTAJ

W takim starciu motocyklista nie ma szans - WIDEO

Samochody: Opel Corsa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.