Następca Murcielago

To pierwsze zdjęcia samochodu, który najprawdopodobniej zastąpi Lamborghini Murcielago

Trudno w to uwierzyć, ale minęło już prawie 10 lat od momentu wprowadzenia na rynek modelu Murcielago. Niezwykle udany stylistycznie projekt, nawet po tylu latach powoduje szybsze bicie serca u każdego motomaniaka. Niestety i takie gwiazdy muszą kiedyś ustąpić miejsca młokosom.

Co prawda auto pokazane na zdjęciach ma zakrytych większość kluczowych elementów stylistycznych, jednak po jego rozmiarach od razu widać, że jest to następca Murcielago. To czego nie udało się ukryć to ogromne wloty powietrza do silnika tuż za drzwiami. Zapowiada się obiecująco.

Mimo dosyć odległej daty oficjalnej premiery, sporo mówi się na temat nazwy nowego modelu. Najczęściej pada określenie "Jota". Wiele źródeł wspomina również o silniku. W prezentowanym modelu ma zadebiutować nowa 12-cylindrowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy około 700 KM.

Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z testów w Szwecji.

Marek Sworowski                                                                                   Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Jak się robi Lamborghini Murcielago? - ZOBACZ TUTAJ

Valentino Balboni i Lamborghini na jego cześć

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.