Buick Regal GS - słaba Insignia

Buick Regal to niemal niezmieniony Opel Insignia, ale Regal GS to nie do końca Insignia OPC. Sportowy Buick ma "zaledwie" 255 KM

Buick był pionierem współczesnych silników z doładowaniem. W latach osiemdziesiątych, gdy wszyscy już zapomnieli o muscle carach, Buick stworzył GNX, topową wersję Grand National (oparte na modelu Regal) z doładowaną szóstką. Auto miało 279 KM i było szybsze, niż ówczesne Corvette . W latach dziewięćdziesiątych kontynuowano produkcję modeli z oznaczeniem "supercharged". Regal GS (skrót od Gran Sport , oznaczenie sportowych modeli firmy Buick) pojawił się w poprzedniej generacji oferując 240 KM (3.8 V6 Supercharged) miłośnikom mocnych aut. Dla wymagających oferowano fabryczne zestawy podnoszące moc do 270 KM montowane w punktach dilerskich.

W USA nowy Buick Regal zadebiutował w listopadzie 2009 roku. Dla nas nie jest nowością, jest bowiem niemal w całości kopią Opla Insignia . Jedyną wyraźna różnicą, poza znaczkami firmowymi, jest silnik. Podstawowa jednostka w Regalu to czterocylindrowiec o pojemności 2,4 l. i niezbyt wygórowanej mocy 182 KM. Opcjonalnie będzie można zamówić znany także z Insignii motor 2.0 Turbo o mocy 220 KM.

Podczas salonu w Detroit zaprezentowano nowe wcielenie GS-a. Niestety, wszyscy spodziewali się przeklejenia znaczków z Insignii OPC (2.8 V6 Turbo, 325 KM), jednak najmocniejszy "średniak" Opla jak na razie jest zarezerwowany dla Europy. Pod maskę GS-a trafił niewystępujący na Starym Kontynencie 2-litrowy silnik R4 Turbo o mocy podniesionej do 255 KM i momencie wynoszącym 400 Nm. Żeby Amerykanom jeszcze trudniej było się pogodzić z "drugorzędnym" traktowaniem, Regal GS oferowany ma być wyłącznie z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Na osłodę otrzymał za to napęd obu osi, tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, sportowe hamulce Brembo i 20" felgi.

Buick Regal wejdzie do sprzedaży w USA wiosną tego roku. Data debiutu odmiany GS nie jest jeszcze znana.

Buick Regal GS

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Flagowy statek Cadillaca - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Buick - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.